Екологія

Більша частина пластику потрапляє в океан з цих країн

Мільйони тонн пластикових відходів щорічно йдуть в океани, в результаті чого природі завдається непоправної екологічної шкоди, не кажучи вже про даремно витрачені фінанси, адже величезна кількість матеріалу, який можна було б переробити, буквально пропадає.

23-10-15-foto-600x338-1

За даними дослідження Ocean Conservancy, опублікованого в цьому році, до 60% цих відходів надходить з п’яти країн: Китаю, Індонезії, Філіппін, В’єтнаму і Таїланду. Так що має сенс зосередитися, в першу чергу, саме на цих місцях.

П’ять країн можуть скоротити свій витік пластика на 65%, і, таким чином, скоротити загальний обсяг світового забруднення на 45% до 2025 року, говориться в дослідженні. Це не повинно бути настільки важко. Закриття витоків у пунктах збору, розширення компаній по збору сміття, використання сміття для виробництва енергії, і зменшення дорогого пластика в потоці відходів, все це буде коштувати близько $ 5 млрд щорічно – «інвестиції, які повернутися назад в економіку».

Автори розглянули 33 можливих вирішення проблеми морського сміття, враховуючи «долари за тонну пластика» для кожного. У короткостроковій і середньостроковій перспективі, доповідь закликає до прискореного розвитку збору і виключення витоку пластика після збору, з подальшим розвитком і впровадженням комерційно життєздатних варіантів переробки. У довгостроковій перспективі доповідь визначає критичну необхідність інновацій в області технологій регенерації та очищення, розвитку нових матеріалів і товарного дизайну, що краще сприяє повторному використанню або переробці.

Стратегії для кожної країни повинні відрізнятися. У Китаї 84% пластика припадає на відходи, які не збираються, тому він повинен зосередитися на розширенні збору сміття. В середньому, п’ять країн збирають тільки близько 50% свого сміття. На Філіппінах 74% його витоку відбувається після того, як відходи були «зібрані», так що, можливо, слід модернізувати засоби та транспортні системи.

У доповіді підкреслюється, що найближчі 10 років будуть мати критичне значення для ефективного вирішення проблеми забруднення океану пластиком, оскільки ця проблема носить не тільки місцевий, а й глобальний характер.

Для досягнення успіху, доповідь закликає до узгоджених глобальних дій, ведених міжнародною коаліцією компаній, урядових і неурядових організацій, які будуть прискорювати виконання зобов’язань з боку політичного керівництва, забезпечувати місцеві «доказові концепції», забезпечувати підтримку технології управління відходами та пріоритезувати питання пластикових відходів в океані в рамках глобальної політичної повістки з питань океану і навколишнього середовища.

«Це дослідження описує шлях, який може подарувати значні вигоди для суспільства, зберегти біопродуктивність океану, і знизити ризики для промисловості», говориться в доповіді. «Узгоджені дії у вигляді щорічних інвестицій в $ 5 млрд для системи управління відходами може створити яскравий вторинний ринок ресурсів, залучити інвестиції в розробку упаковки для товарів і систему відновлення, дозволяючи океану процвітати».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button