Екологія

Глобальне потепління загрожує затопленням земель, на яких проживає 5 мільйонів чоловік

Співробітники Прінстонського університету з колегами з університетів Ратгерса і Тафтса (США) і незалежних організацій Climate Central і ICF International розповіли про можливі наслідки підвищення глобальної температури.

Швидкість підвищення глобальної середнього рівня моря залежить від траєкторії зміни глобальної середньої температури, тому її стабілізація, на думку кліматологів, запобігає ризику виникнення численних повеней. Одна з цілей Паризької угоди, підписаної в 2015 році, утримання зростання середньої температури в межах 2°C і подальше його обмеження до 1,5°C.

Однак американські вчені прийшли до висновку, що і це не допоможе нам уникнути стихійних лих. Вони вивчили дані датчиків, які стежать за припливами, відливами і змінами рівня моря в прибережних районах, а потім звернулися до теорії екстремальних значень. В результаті фахівці прийшли до висновку, що до 2150 року здається незначною різниця між температурами в 1,5 і 2°C може призвести до того, що під водою опиняться землі, де зараз проживає 5 мільйонів чоловік, включаючи 60 000 жителів малих острівних держав.

«Багато хто вважає, що дотримання принципів Паризької угоди врятує всіх від кліматичних катастроф, – говорить провідний автор дослідження, аспірант Прінстонського університету Д. Расмуссен (D. Rasmussen). – Але ми довели, що в будь-якому випадку людство буде стикатися з частими прибережними повенями».
На думку дослідників, при підвищенні температури на 1,5 градуси рівень моря буде продовжувати рости, і в кінці ХХІ століття Нью-Йорк кожні п’ять років будуть атакувати буревії, подібні «Сенді» – одному з найбільш потужних тропічних циклонів.

Більш того, експерти прогнозують, що навіть якщо глобальна температура стабілізується, рівень Світового океану буде продовжувати збільшуватися через те, що вуглекислий газ залишається в атмосфері протягом тривалого часу, а крижані щити повільно реагують на потепління і не встигають охолоджувати поверхню Землі.

У статті, опублікованій в журналі Environmental Research Letters, Расмуссен і його колеги передбачають, що до кінця сторіччя збільшення глобальної температури на 1.5°C призведе до зростання глобального середнього рівня моря на 48 см, збільшення на 2.0°C підніме рівень води до 56 см, а на 2.5°C– до 58 см.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button