Екологія

Природоохоронці хочуть відновити природу острова Зміїний

Природоохоронці закликають уряд надати охоронний статус всій прилеглій до острова Зміїний акваторії та всій його території, що є домівкою для сотень рідких та червонокнижних видів тварин та рослин.

Більшість площі Зміїного вигоріла та зазнала потужних ракетних ударів, повідомляє “Українська Природоохоронна Група – UNCG” у Facebook.

Частина острова і акваторії мають статус загальнозоологічного заказника загальнодержавного значення з 1998 року. До його складу увійшла частина острова з прилеглою 500-метровою акваторією Чорного моря загальною площею 232 га.

На території острова вчені-біологи відмітили 197 видів квіткових рослин, 71 вид лишайників, 241 вид птахів, 2 види рептилій, 3 види амфібій та понад 300 видів безхребетних. Майже 70 видів занесені до Червоної книги України. В окремі роки на острові відпочиває до 45% видів перелітної орнітофауни України та сусідніх країн східної Європи. У морській акваторії поряд з островом зустрічається 58 видів риб (з яких 12 видів червонокнижні), 3 види дельфінів та 6 видів крабів, 4 з яких теж з Червоної книги.

Протягом багатьох років на території острова діяла науково-дослідна станція, де проходили практику студенти-біологи. Про острів написана не одна сотня біологічних праць і книг.

В матеріалі зазначили, що природа острова сильно постраждала, а отже видові списки для багатьох груп, що зустрічались на острові раніше, з 2022 року будуть значно меншими.

Також природоохоронці закликають створити в Одеській області нові території природно-заповідного фонду, зокрема в тих небагатьох місцях, де збережені екосистеми, близькі до тих, що постраждали на Зміїному: скелі та степи.

“До розробки пропозицій створення нових територій природно-заповідного фонду на Одещині запрошуємо науковців та активістів громадських організацій”, – зазначили в UNCG.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button