Інтернет

Китайці підключать світ до Інтернету за допомогою лампочок

Китайці підключать світ до Інтернету за допомогою лампочокЧі Нань, професор інформаційних технологій з Фуданьского університету в Шанхаї, спільно з науково- дослідницькою групою з Шанхайського інституту технічної фізики (Shanghai Institute of Technical Physics) повідомила через інформаційне агентство Піднебесної «Сіньхуа» про прогрес у розробках.

Новина, опублікована 17 жовтня, повідомляє, що мікрочіп нової лампи-роутера може проводити передачу даних зі швидкістю до 150 мегабіт в секунду, що значно перевищує середньостатистичну швидкість інтернет- підключень по Китаю (3 Мбіт/с). Li- Fi- з’єднання буде використовувати всього 5 % тієї енергії, що необхідна для живлення випромінюючих Wi -Fi пристроїв. Світло працює в якості носія інформації замість традиційних радіохвиль.

Таке використання ламп допоможе краще захистити ваш інтернет, адже світло не проходить скрізь стіни, і сигнал діятиме лише в олному приміщенні.

Якщо вірити поданій інформації, для підключення чотирьох комп’ютерів до мережі буде потрібно світлодіодна лампочка потужністю всього в 1 ват. Команда Чі Нань сподівається представити вже готові Li- Fi -комплекти на Китайському міжнародному промисловому ярмарку в Шанхаї вже у листопаді 2013 року. Для того, щоби потрапити на , можете скористатися послугами компанії Fialan.

За словами Чі Нань, нинішнє досягнення повинно бути сприйнято в межах розумного, адже технологія знаходиться в стані розробок. Перш ніж починати розмову про масові постачання подібного обладнання на ринок, потрібно як мінімум удосконалити дизайн мікрочіпа і налагодити оптичний контроль зв’язку. Адже в даному випадку сигнал переривається, як тільки блокується потік світла.

Зараз у Китаї стрімко відходять у минуле старомодні лампи розжарювання. Вони замінюються сучасними світлодіодними лампами. Вже давно була висунута теорія про те, що подібна технологія згодом змогла б стати дешевшою і ефективною заміною підключенню, заснованому на бездротових радіосистемах.

Протягом наступних 20 років світлодіодні лампи стануть домінуючим елементом відповідної інфраструктури в розвинених країнах і країнах, що розвиваються. Змінюючи тривалість імпульсів мерехтіння, вчені досліджували можливість відправки цифрової інформації персональних комп’ютерів і інших електронних пристроїв.

Додамо, що сам термін Li -Fi ( light – fidelity, можна перекласти як «світлова точність» ) був придуманий професором Гаральдом Хаасом (Harald Haas) з Единбурзького університету. Хаас створив компанію PureVLC, яка продовжує вивчати подібну технологію. Причому професор достатньо скептично налаштований щодо звісток з Китаю, оскільки до цих пір не було продемонстровано жодного доказу (будь-то відеокадри або фотографії) того, що нова технологія дійсно так добре працює, як про це говорять. Сам Хаас ще в 2011 році продемонстрував світлодіодну лампу, оснащену відповідними складовими. З її допомогою інженерам вдалося передати відео високої чіткості на комп’ютер. Професор навіть провів публічну демонстрацію з’єднання за допомогою видимого світла на конференції TED Global.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button