Інтернет

Вчені представили нову “когнітивну” концепцію мереж 6G

Міжнародна група дослідників запропонувала нову “когнітивну” концепцію мереж наступного покоління 6G і описала принципи, за якими вона повинна бути влаштована.

Мережі 6G з’являться не раніше 2030 року, проте вчені вже розробили принципи, за якими вони будуть працювати. У статті 6G Cognitive Information Theory: А Mailbox Perspective міжнародна група вчених запропонувала “когнітивну” мережу 6G. вона поліпшить роботу мережі 5G.

У зв’язку зі швидким розгортанням комерційних мереж 5G дослідники почали звертати увагу на 6G. очікується, що ключові технології для мереж мобільного зв’язку стануть доступні вже в 2023 році, а повноцінні мережі 6G — в 2030 році. У порівнянні з 5g, мережа 6G збільшить швидкість передачі даних більш ніж в 100 разів, до одного терабайта в секунду або більше. Щоб переміщати великі обсяги даних туди, де і коли вони необхідні, мережі 6G потрібно налаштувати відповідно до вимог безпеки і задовольнити всі потреби користувачів.

Для задоволення цих вимог вчені пропонують використовувати “теорію поштових скриньок”, яка характеризує мережу 6G як:

  • Розподілену інтелектуальну мережу: в неї будуть вбудовані інтелектуальні програми. Так мережа буде передавати, зберігати, аналізувати великомасштабні дані і надавати персоналізований доступ в будь-який момент часу, незалежно від місцезнаходження користувача.
  • Проактивну інтерактивну мережу: це буде персоналізована мережа, орієнтована на потреби користувачів. Вони визначать функції мережі для планування ресурсів за запитом. Також вона буде налаштовуватися в реальному часі, якщо попит у користувачів зміниться. Автори статті зазначають, що це вимагатиме використання ШІ для налаштування мережі, а також захисту особистих даних.
  • Мережа з передачею когнітивної інформації: у порівнянні з традиційними комунікаціями, мережа 6G забезпечить пошук, витяг і відправку семантичних значень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments