Інтернет

Стали відомі результати перевірки Вікіпедії на науковість

Фахівці стартапу Scite вирішили перевірити відому загальнодоступну інтернет-енциклопедію Вікіпедія на науковість. Для цього вони використовували машинний аналіз, завдяки чому комп’ютер перевірив майже 2 млн статей, опублікованих на сайті, а також понад 840000 джерел, згаданих у них. Комп’ютер перевіряв факт згадування джерел у науковій літературі, а також достовірність заявлених висновків.

Зараз же стали відомі результати перевірки Вікіпедії на науковість. Так, було встановлено, що близько 18,5% наукових матеріалів, на які покладається Вікіпедія, не мали згадок в інших дослідженнях. У той час як 40% були виявлені в інших матеріалах, однак без свідоцтв або спростування висновків, зроблених у них.

Тоді як 27,4% джерел, які вказує Вікіпедія, є однозначно достовірними, оскільки висновки, зроблені ними не викликають сумнівів у вчених, а також підкріплені відповідними дослідженнями. Однак автори відзначають, що результати цього аналізу можуть відрізнятися від дійсності, що, у свою чергу, обумовлено технічними недоліками. Крім того, ті статті, які мають спростування не завжди є помилковими.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button