Всесвіт

Найяскравіший гамма-спалах був зафіксований фахівцями НАСА

У квітні поточного року, фахівці Американського управління з дослідження космічного простору (НАСА) зафіксували найпотужніший гамма-спалах в сузір’ї Лева, який згодом отримав назву GRB 130427A.

Найяскравіший гамма-спалах був зафіксований фахівцями НАСА
Гамма-спалах (викид) – являє собою великомасштабний космічний викид енергії, характерний для віддалених галактик, в найбільш жорсткій частині електромагнітного спектру. Гамма-спалахи є найбільш яскравими електромагнітними подіями у Всесвіті.

Першим гамма-спалах зафіксував дослідний телескоп Swift. Практично відразу після виявлення спалаху, до його вивчення підключився орбітальний космічний телескоп Fermi, а також ряд наземних обсерваторій. У результаті дослідження, фахівці прийшли до висновку, що викид GRB 130427A – найяскравіший і тривалий за останнє п’ятиріччя.

Примітно, що найпотужніший за останній час гамма-викид, відрізняється від загальноприйнятих уявлень. Більш того, автори дослідження заявляють, що подальше вивчення цього гамма-спалаху – може призвести до повного перегляду існуючої теорії про зародження подібних викидів.

Чотири незалежні групи вчених-астрономів, проаналізували гамма-спалах і дійшли висновку, що він відрізняється не тільки тривалістю і потужністю – а й самим механізмом формування. По-перше, спалах значно ближчий до Землі, ніж вважали вчені. А по-друге, швидкість фотонів ініційованих викидом, неймовірно висока.

Настільки дивні характеристики, повністю порушують всі раніше зроблені висновки про гамма- спалахах, що і ставить вчених у глухий кут. В даний час, матеріал про хід досліджень, опублікований в науковому виданні Science.

Натхнення: sdnnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments