Земля

Кліматичні підсумки 2015

2015 рік був найспекотнішим з доіндустріальних часів і найбільш «багатим» на посуху. Він був відзначений землетрусом в Непалі, проливними дощами в Пакистані і Індії, циклонами в Ємені, зсувами в Гватемалі та інше. Емісії парникових газів досягли найвищого рівня. Ситуація погіршувалася природним феноменом Ель-Ніньо.

Кліматичні підсумки 2015

Про це заявив Спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань зменшення небезпеки стихійних лих Роберт Глассер. Він привернув увагу до наслідків катастроф, що сталися в 2015 році, і закликав домагатися зменшення небезпеки стихійних лих.

«Домогтися стійкого розвитку без пом’якшення ризиків, пов’язаних з великими природними катастрофами, абсолютно неможливо. Уже сьогодні збиток, який наносять країнам стихійні лиха, оцінюється більш ніж в 300 млрд. доларів на рік. Причому це лише приблизні оцінки », – заявив Роберт Глассер.

У 2015 році відбулося 32 спустошливі посухи, від яких в Африці постраждали більше 24 мільйонів чоловік.

У минулому році зареєстровано 90 потужних штормів. За останні 20 років тропічні циклони забрали життя 242 тисяч чоловік. Завдяки випереджувальним заходам, в тому числі в Індії, на Філіппінах, в Малаві і в Мексиці, число загиблих в результаті штормів було на рекордно низькому – 923 людини за рік. В середньому за останні 10 років від штормів гинули 9525 осіб на рік.

Кліматичні підсумки 2015

В цілому в минулому році від стихійних лих постраждали 98,6 мільйона осіб і приблизно 22 773 загинули.

«Усвідомлення ризиків, пов’язаних з природними катастрофами, і інвестування в проекти зі зниження наслідків цих лих зіграли важливу роль в тому, що в минулому році нам вдалося досягти помітного скорочення числа загиблих людей», – зазначив представник Генерального секретаря ООН.

Роберт Глассер закликав країни активніше виконувати положення Рамкової програми дій по зменшенню небезпеки лих на період після 2015 року. Цей документ був прийнятий в березні 2015 року на Всесвітній конференції в Сендай, Японія. У ньому визначені пріоритетні напрямки дій, а також сім конкретних завдань і терміни їх виконання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button