Земля

Вчені записали звуки міграції мільярдів підводних істот

Крім свисту дельфінів і сигналів китів, вченим вдалося підслухати новий тип підводних звуків. Океанологи записали шум щоденної міграції мільйонів особин риб, кальмарів, креветок і медуз до приповерхневих вод (за здобичю). Самі звуки можна послухати на сайті Американського геофізичного союзу.

2847a8b693a73899623ab06f40311cb0
Мезопелагічна зона океану перебуває в темряві: туди майже не проникає світло, тому там спостерігається дефіцит харчових ресурсів. На заході безліч живих істот мігрує у верхні шари моря, сподіваючись на те, що темрява захистить їх від хижаків. На заході вони повертаються в мезопелагічну зону.

Гуде біомаса не дуже голосно — всього на три-шість децибел вище фонового шуму океану, так що просто так людині ці звуки не почути. Триває гудіння всього кілька годин, і зафіксувати його змогли лише за допомогою чутливої апаратури.

Всього мігруючі організми важать до 10 мільярдів тонн. На думку вчених, основним «винуватцем» низькочастотного гудіння є невеликі кісткові риби. Цей звук відіграє важливу роль у функціонуванні екосистем (і, зокрема, харчового ланцюжка): напевно саме на нього орієнтуються хижаки, що намагаються знайти собі здобич. Крім того, подальше вивчення таких сигналів дозволить краще зрозуміти процес звукової комунікації в море.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button