Земля

Що нам дасть розшифровка геному пшениці?

Міжнародна група вчених, у числі яких були професор Кіт Едвардс і доктор Гері Баркер з університету Брістоля, зуміла розблокувати ключові компоненти генетичного коду однієї з найважливіших сільськогосподарських культур у світі. Перший аналіз складної і надзвичайно великої роботи з розшифровки геному пшениці опублікований в Nature. Це серйозний прорив, який допоможе в подальшій селекції сортів пшениці, більш продуктивних, стійких до хвороб і засух, і краще пристосованих до природних катаклізмів і капризів погоди, через які трапляються втрати врожаю.

Ідентифікація близько 96000 генів пшениці і розуміння зв’язків між ними закладає міцний фундамент для прискореного поліпшення пшениці за рахунок використання сучасної молекулярної селекції та генної інженерії. Дослідження безпосередньо сприяє підвищенню продовольчої безпеки, сприяючи новим підходам до поліпшення врожайності цієї найважливішої сільськогосподарської культури. Британські дослідники закінчили аналітичні дослідження генерації генетичної послідовності тільки через два роки після початку робіт.

Команда дослідників перебрала величезне число послідовностей ДНК, відбираючи те, що селекціонери зможуть ефективно використовувати. І всі їх дані знаходяться у вільному доступі для користувачів по всьому світу.

“C 1980 року, темпи зростання врожайності пшениці знизилися, – говорить професор Кейт Едвардс. – Аналіз даних геному пшениці являє собою новий і дуже потужний фундамент для виведення майбутніх поколінь пшениці”. Аналітичні дані, отримані в результаті роботи, вже використовуються в дослідженнях, що фінансуються Дослідницькою радою біотехнології та біологічних наук (СІББН). Тепер необхідно ввести більш широкий спектр генетичних змін в комерційні сорти і використовувати раніше невикористані генетичні властивості дикої пшениці зі сховищ, які могли б допомогти поліпшити стійкість до хвороб і наслідків змін клімату.

Послідовність даних була передана до Європейського нуклеотидного архіву, а також доступна в базах даних у Великобританії та Німеччині.

Девід Уїллетс, міністр науки і освіти, сказав: “Ці новаторські дослідження є свідченням успіху наукової бази Великобританії. Ми хочемо освоїти нову сільськогосподарську стратегію і на основі сучасних технологій доб’ємося результатів, які допоможуть нам прогодувати зростаюче світове населення. Прискорюючи роботу по виведенню нових сортів пшениці , ми зуміємо впоратися з проблемами, з якими стикаються фермери у всьому світі “. А щоби вас не спіткали проблеми, приймайте участь в агротендерах, де ви зможете отримати свіжі дані по продажу агропромислової продукції України, а також http://agrotender.com.ua/ запропонувати власну продукцію.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button