Земля

Стародавні підводні вулкани допомогли розвитку життя на Землі

Зміни в хімічному складі підлідного океану, якому посприяли підводні вулкани Землі в давнину, могли послужити каталізатором для виникнення нових організмів.

9143c30381343baf8962f5f5720be740
Вчені дотримувалися гіпотези, згідно з якою 640-720 мільйонів років тому суша і океани Землі були повністю покриті снігом і льодом. Ситуація могла зберігатися декілька мільйонів років, а головною її особливістю, згідно з дослідженням учених, стали численні підводні вулкани.

До глобального заледеніння міг призвести розпад суперконтиненту Родинія, в результаті якого збільшився річковий стік в океан. Це призвело до зменшення солоності води в океані і зниженню рівня вуглекислого газу в атмосфері, а потім — подальшого збільшення крижаного покриву планети.

Це призвело до того, що атмосфера планети не нагрівалася до тих пір, поки в повітрі не накопичилася достатня кількість вуглекислого газу. Найбільш популярна гіпотеза припускає, що підвищення температури атмосфери сталося в результаті вулканічної діяльності.

Читайте також: 

Ця гіпотеза не пояснює утворення по всій земній кулі карбонатних відкладень завтовшки сотні метрів, які повинні були б залишитися в теплих водах після танення льодовиків. Автори нового дослідження запропонували своє пояснення цьому явищу.

«Ми вважаємо, що багато геологічних та геохімічних явищ, пов’язані з заледенінням Землі, узгоджуються з розташованими в мілководних серединно-океанічних хребтах підводними вулканами», — сказав геофізик Тому Гернон з Саутгемптонського університету.

Під час розпаду Родинії за кілька мільйонів років сформувався серединно-океанічний хребет, який в довжину досягає десятки тисяч кілометрів. Підводні вулкани виробляли гіалокластит (склоподібних пірокластичних порід), які осаджувалися на океанському дні.

Вони вивільнили у воду великі кількості кальцію, магнію і фосфору. У своїй роботі вчені підрахували, що гіалокластита виявилося достатньо для пояснення карбонатних відкладень. На думку дослідників, зміна хімії в древньому океані могло стати каталізатором розвитку життя на планеті.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button