Земля

Вчені описали першу в світі м’ясоїдну рослину-глечик, яка ловить здобич під землею

М’ясоїдні рослини, такі як Венерина мухоловка, вкрай дивовижні і дивні «істоти». Нещодавно вчені виявили новий вид непентеса (хижа рослина-глечик), який здається ще більш цікавим: ця рослина полює під землею, харчуючись хробаками, мурахами та іншими комахами.

M. DankCC BY 4.0

Перший у своєму роді вид хижих рослин, описаний в журналі PhytoKeys, був виявлений в індонезійській провінції Північний Калімантан, на острові Борнео. Хижак отримав назву Nepenthes pudica.

Вчені виявили, що під поверхнею Землі Nepenthes pudica використовує стратегію лову здобичі, яка ніколи раніше не зустрічалася у м’ясоїдних рослин.

Nepenthes pudica – не єдина рослина-хижак, яка ловить здобич під землею. Однак інші види використовують такі стилі пасток, як липкі листя (Philcoxia) або бульбашки-пастки (Utricularia). Водночас Nepenthes pudica вирощує добре розвинені, повністю функціональні пастки-глечики.

Пастки Nepenthes pudica ростуть або в підземних порожнинах, утворених корінням дерев, або прямо в грунті. Глечики мають розміри близько 7-11 сантиметрів у висоту і 3-5,5 сантиметрів завширшки. Цього достатньо, щоб заманити і переварити дрібних комах.

Дослідники вважають, що підземні пастки з’явилися у рослин у відповідь на високогірний сухий клімат на вершині хребта, тому, що в таких умовах занадто мало надземних комах.

Вчені кажуть, що відкриття рослини з нетиповою стратегією годування важливо для збереження природи на індонезійському Борнео, який є гарячою точкою біорізноманіття.

“Nepenthes pudica відомий тільки з декількох сусідніх місцевостей в районі Ментаранг-Хулу на північному Калімантані, де він росте на вершинах хребтів на висоті 1100-1300 метрів. Його відкриття підкреслює природне багатство тропічних лісів Борнео і необхідність збереження цієї важливої екосистеми з її величезним і досі незвіданим біорізноманіттям”, – підсумовують дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button