Земля

Від орбіти Землі залежить, коли почнеться Льодовиковий період

Команда з Кардіффського університету змогла точно визначити, як нахил і коливання Землі вплинули на масові танення льодовиків.

Вчені нарешті вирішили давнє питання про те, як орбіта Землі керує глобальними циклами льодовикового періоду. Вченим давно відомо, що збільшення і зменшення крижаних покривів в Північній півкулі — це результат зміни орбіти Землі. Є два аспекти геометрії нашої планети, які можуть впливати на танення крижаних покривів: нахил і прецесія.

У першому випадку це кут нахилу Землі, коли вона рухається навколо Сонця. Завдяки цьому у нас є різні пори року.

Прецесія – це те, як Земля коливається при обертанні. Це дуже схоже на злегка зміщену від центру обертання дзигу. Залежно від кута іноді виходить, що північна півкуля знаходиться найближче до Сонця, а в інших випадках, навпаки, південна. Це означає, що приблизно кожні 10 000 років в одній півкулі літо буде тепліше, а потім навпаки. 

Вчені визначили, що за останні мільйон років або близько того сукупний вплив нахилу і прецесії призвело до появи циклів у льодовикових періодів. Їх тривалість близько 100 тис. років.

Однак 1 млн років тому, в період, відомий як ранній плейстоцен, тривалість циклів льодовикового періоду контролювали тільки нахил Землі, а самі цикли тривали майже 41 000 років.

Автори нової роботи знайшли нові докази, що свідчать про те, що прецесія все-таки грала певну роль в ранньому плейстоцені. Їх результати показують, що більш інтенсивне літо, викликане прецесією, завжди призводило до танення крижаних покривів Північної півкулі, але 1 млн років тому ці події були менш руйнівними і не приводили до повного зникнення крижаних покривів.

Автори відзначають, що завдяки цьому відкриттю вчені зможуть нарешті вирішити давню проблему в палеокліматології і краще зрозуміти динаміку клімату Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button