Земля

Вчені занепокоєні активізацією вулканів по всьому світу

Вчені помітили, що останнім часом вулкани в усьому світі активізувалися. За останні 10 днів близько 40 вулканів виявили підвищену активність. Також була помічена підвищена сейсмічна активність.

З усіх активних вулканів 34 знаходяться вздовж Тихоокеанського вулканічного вогняного кільця. Воно являє собою область по периметру Тихого океану, в якій перебуває більшість діючих вулканів і відбувається безліч землетрусів. Всього в межах кільця розташоване 328 вулканів.

У XX столітті середня кількість вивержень вулканів становило 35 в рік. За останній тиждень зафіксували таку ж кількість вивержень. Така тенденція не може не турбувати науковців.

Всьому виною Великий Хрест?

Астрологи пов’язують підвищену активність вулканів з положенням зірок, які шикуються в Великий Хрест з 5 по 10 червня. Великий Хрест буде складається з Сатурна, Нептуна, Юпітера, Венери і Сонця.

На думку астрологів, Великий Хрест є передвісником природних та інших катаклізмів. Він може викликати сейсмічний резонанс, що призводить до виверження вулканів, землетрусів і цунамі. Саме в період активності цієї конфігурації планет сталося виверження вулкана Етна 26 жовтня 2013 року, а також сильні землетруси в декількох сусідніх з Італією регіонах.

Зростання вулканізму і танення льодовиків

Між тим фахівці з Кембриджського університету вважають, що вулканічна активність викликана ерозією гірських порід і таненням льодовиків. До аналогічного висновку прийшли дослідники з Швейцарії. На думку вчених, зростання середньорічних температур призводить до танення льодовиків, що і є причиною зростання вулканізму.

Вчені з Університету Женеви і Швейцарської вищої технічної школи Цюріха створили комп’ютерну модель геологічних процесів на планеті. Вона показала, що танення льодовиків щорічно розмиває до 10 сантиметрів порід. Це зменшує тиск на вулкани і збільшує ризик вивержень.

Вчені і раніше зазначали, що танення льодовиків і вулканічна активність мають зв’язок між собою.

«Але ми виявили, що ерозія також грає ключову роль в цьому циклі», — зазначив один з авторів дослідження професор П’єтро Стернай.

Дослідники відзначають, що відбувається певний кругообіг. Спочатку глобальне потепління стає причиною танення льодовиків і вивержень. Виверження, в свою чергу, призводять до викиду вуглекислого газу, що ще більше посилює глобальне потепління.

На думку дослідників, саме цей процес і приводив до льодовикових і міжльодовикових епох. Кожний з таких періодів тривав близько 100 тисяч років. При цьому в міжльодовикові епохи вулканічна діяльність була набагато вищою. Зараз ми живемо саме в міжльодовикову епоху.

Вчені відзначають, що льодовикова епоха тривалістю 100 тисяч років складається з двох періодів — утворення і танення льодів. Лід утворюється 80 тисяч років, а тане всього 20 тисяч років. Цьому сприяє активізація вулканічних викидів, що і призводить до постійних кліматичних змін.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button