Поради

Код 95 для водіїв зі стажем

Серед роботодавців надають перевагу водіям вантажівок з великим водійським досвідом. Код 95 для водіїв, які мають великий досвід управління вантажним транспортом на території України, надає можливість значно підвищити рівень заробітку. Але, незважаючи на знання та досвід, роботодавці не розглядають кандидатів без кваліфікації код 95. Для отримання код 95 необхідно пройти навчання та скласти іспит.

Навіщо потрібен код 95 для водіїв

Очевидно, що водій, який отримав водійське посвідчення – проходив навчання і навіть складав іспит, щоб це підтвердити. Тим паче якщо він має великий стаж роботи в логістичній компанії водієм вантажівки. Але, отримання код 95 для водіїв потрібно з метою:

  • Підтвердити вже існуючі вміння та знання,
  • Отримати знання та вміння конкретно щодо руху європейськими дорогами,
  • Уніфікувати посвідчення, щоб дорожня інспекція не потребувала багато часу на підтвердження дійсності водійського посвідчення інших країн,
  • Вивчити особливості складання маршрутів для роботи водієм,
  • Навчитись працювати з документацією, необхідною для ефективної роботи.

Кожна країна має свої правила та вимоги, тому важливо бути певним, що кожен водій знає їх та може дотримуватись. Особливо, якщо це водій транспорту великих габаритів і керування цим транспортом – це його основна робота.

Термін навчання код 95

Навчання на код 95 буває двох видів за терміном та за наповненістю курсу:

  • Довгий курс – приблизно 22 дні. Складається з теоретичних лекцій, практичної частини на симуляторі, та практичної частини реального водіння.
  • Короткий курс – приблизно 5 днів. Складається лише з теоретичної частини.

Для проходження навчання код 95 необхідно пройти медичний огляд, який підтвердить задовільний стан здоров’я та відсутність захворювань, які б могли заважати керуванню великогабаритним транспортом. Для водіїв вантажного транспорту, вимогу по стану здоров’я дещо вищі ніж для водіїв легкового транспорту. Це пов’язано з великою відповідальністю.

Після закінчення навчання, водії проходять тести код 95, і в разі успішного складання, отримують посвідчення з терміном дії на 5 років. Через 5 років водій повинен повторно пройти навчання, щоб поновити посвідчення.

Більш детальну інформацію про код 95 для водіїв, умови навчання та його тривалість, можна знайти на сайті: https://kod95charter.com/uk/.

Переваги та недоліки отримання код 95 для водіїв зі стажем

Однією з основних переваг для водіїв з великим водійським стажем, які відкрили категорію С у своєму посвідченні раніше 2009 року – це відсутність необхідності проходити довгий курс навчання кожні 5 років. Для таких водіїв є можливість проходити короткий курс наступні рази. Це економить час та гроші. Але, водії віком від 60 років, повинні в два рази частіше проходити медичний огляд, а саме, кожні 2,5 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button