Екологія

Зміна клімату могло вбити Індську цивілізацію

Дослідник розробив математичну модель, яка описала, як зміна структури мусонів могла привести до загибелі Індської цивілізації, яка існувала за часів Месопотамії і Стародавнього Єгипту.

Автор нової роботи використовував метод часових рядів для аналізу палеоклімату в долині річки Інд. Тимчасові ряди вчений будував за відомими даними, які побічно говорять про клімат минулого. Наприклад, за допомогою вимірювання кількості певного ізотопу в сталагмітах з печери в Південній Азії, вчені раніше змогли створити тимчасову шкалу інтенсивності мусонів в регіоні за останні 5700 років.

Але, за словами дослідників, метод часових рядів для реконструкції палеоклімату має кілька недоліків, які ускладнюють аналіз за допомогою існуючих математичних інструментів. Річ у тім, що отримані непрямим чином дані про клімат описують короткі відрізки часу з високим рівнем шуму і невизначеності.

Тепер дослідник вирішив поліпшити традиційний метод за допомогою алгоритму з машинним навчанням. Потім вчений застосував нову математичну модель для опису клімату минулого в долині річки Інд. У цьому місці чотири тисячі років назад проживала одна з найперших цивілізацій Землі. Однак після 1900 року до нашої ери її процвітання змінилося спадом. Спочатку вчені припускали, що такий вплив може бути обумовлений впливом клімату, але точних даних, що підтверджують це, отримано не було.

Новий аналіз показав, що перед самим зародженням Індської цивілізації сталося серйозне зрушення в характері мусонів. Потім цей характер різко змінився — як раз в той час, коли, імовірно, розпочався розпад цивілізації. Нові дані являють собою ще один доказ того, що причиною падіння стародавньої спільноти стала зміна клімату.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»