Екологія

Поруч з Данією з’явиться гігантський штучний острів

Уряд Данії схвалив план створення штучного острова недалеко від Копенгагена. Він призначений для життя 35 тисяч осіб і захисту датської столиці від підвищення рівня моря.

Так буде виглядати штучний острів в Данії / © Уряд Данії

На розвиток проєкту збираються витратити 20 мільйонів данських крон, або 2,6 мільйона євро. Передбачається, що це буде гігантський штучний острів під назвою Лінеттхольм.

Він з’явиться на північ від острова Рефшейл – колишньої промислової зони. Площа об’єкту складе одну квадратну милю – або 2,6 квадратного кілометра. Він буде розрахований на 35 тисяч жителів. А також з’єднаний з материком кільцевою дорогою, тунелями і лінією метро.

Плани Лінеттхольма включають систему гребель по периметру. Вони повинні захистити Копенгаген від підвищення рівня моря в майбутньому. «Лінеттхольм забезпечить ефективний захист Копенгагена від штормових нагонів з півночі й забезпечить безпеку жителів міста, яким доведеться зіткнутися з екстремальними погодними умовами», – заявив міністр транспорту Данії Бенні Енгельбрехт.

План острова представило уряд колишнього прем’єр-міністра Ларса Лекке Расмуссена в жовтні 2018 року, і схвалив муніципалітетом Копенгагена. За ідеєю Лінеттхольм повинен розв’язати проблему нестачі житла в столиці і допомогти впоратися з пробками – перенаправляючи автомобілі навколо центру міста, а не через нього.

Так буде виглядати штучний острів в Данії / © Уряд Данії

Розробка проєкту повинна початися в цьому році, роботи будуть йти до 50 років. Якщо будівництво піде за планом, велика частина фундаменту буде готова до 2035 року. А в 2070-му штучний острів завершать.

Однак після того, як законопроєкт прийняли, у будівлі парламенту в Копенгагені пройшла масова акція. Протестуючі виступали проти будівництва острова. Екоактивісти передали справу до Європейського суду. Вони вважають, що проєкт зашкодить екології столиці: зокрема, збільшить потік транспорту. За оцінками, для доставки сировини на місце реалізації проєкту буде потрібно до 350 поїздок вантажівок в день. Крім того, екологів стурбувало переміщення наносів (твердих частинок, які переносяться потоком води або повітря) в море і їх можливий вплив на місцеву екосистему і якість води.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button