Земля

Створено супержорстке скло на основі раковини молюска

Створено супержорстке скло на основі раковини молюскаУ майбутньому, якщо ви упустите стакан на підлогу, і він не розіб’ється, подякуйте за це молюска.

Натхненні молюсками, вчені Університету Макґілла в Монреалі розробили новий процес, який різко збільшує міцність скла. Під час падіння предмети, виконані за допомогою цієї технології, будуть деформуватися, а не руйнуватися.

Якщо ви подивитеся на внутрішню поверхню оболонки молюска, такого як морське вушко, мідія або устриця, ви побачите блискучий переливаючий матеріал. Це називається перлова раковина (також відома як перламутр), і це те, що дає оболонці свою фортецю – зовнішня поверхня оболонки майже цілком виготовлена ??з карбонату кальцію, і сама по собі дуже тендітна.

Команда на чолі з професором Франсуа Бартела (Francois Barthelat) вивчала внутрішню будову перламутру, який складається з окремих мікроскопічних «таблеток», які зчіплюються між собою, подібно Lego-блокам. Дослідники помітили, що кордони між таблетками не прямі, а хвилясті, як краї частин пазла.

Вчені відтворили ці межі в предметних склах мікроскопа, використовуючи лазери для гравіювання хвилястих 3D – мереж «мікротріщин» всередині них. Коли зрізи піддавалися удару, мікротріщини поглинали і розсіювали енергію, оберігаючи скло від руйнування. Загалом, оброблене скло було, як повідомляється, в 200 разів жорсткіше, ніж скло, що не було оброблено.

Бартел вважає, що буде відносно просто масштабувати процес до великих листів скла, він також планує застосувати його до інших крихких матеріалів, таким як кераміка і полімери.

Результати дослідження були нещодавно опубліковані в журналі Nature.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button