Земля

Вчені заявили про різке скорочення популяції акули-ангела біля берегів Ірландії

Морський ангел, ще 20 років тому широко поширений в ірландських водах, зараз практично повністю зник. Популяція цих акул скоротилася на 95%, повідомив місцевий новинний портал The Journal, посилаючись на дослідження Агентства морського рибальства Ірландії (IFI).

За останні двадцять років в затоці Тралі – колись головному ареалі цих акул – було зафіксовано лише два десятки особин. У 60-70 роки минулого століття в цих місцях влаштовувалися змагання з рибної ловлі морських ангелів – тоді це був один з головних мешканців Атлантики біля південних берегів Ірландії. У мережі траулерів у той час потрапляло близько 70 ангелів в рік (ця риба не промислова – і її відпускають назад у море).

“Програма контролю за популяцією акул і скатів здійснюється в Ірландії з 70-х років минулого століття, нами накопичений величезний статистичний матеріал”, – зазначив представник дослідного відділення IFI Вільям Рош. За його словами, чисельність морських ангелів в ірландських водах досягла “критичної позначки”. “Це досить велика донна риба – вона легко виявляється в мережах тральщиків. Довгий цикл відтворення цього виду акул також служить причиною скорочення популяції”, – пояснив Рош.

Морський ангел, за зовнішнім виглядом більше схожий на ската, ніж на акулу, належить до загону свкатоподібних. Свою назву ця риба отримала завдяки величезним черевним плавникам, що нагадує крила. Європейська скватина є найбільшим з 23 видів цього загону акул. Довжина його тіла може досягати 2-2,5 м, а вага – близько 70 кг. Ареал європейського морського ангела простягається від Канарських островів до Північної Атлантики, ця риба зустрічається також у Середземному та Чорному морях, проте майже повсюдно її популяція помітно знижується.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button