Поради

Коли краще купувати нерухомість?

foto_cikavosti_09.09.2014-010_resizedПридбання житла – питання дуже важливе і відповідальне. Експерти визначили сезонні тенденції попиту на ринку нерухомості і склали календар купівлі житла. Кожному місяцю притаманні чіткі характеристики, і продавці з покупцями враховують всі нюанси попиту і пропозиції, перш ніж остаточно прийняти рішення про укладення угоди купівлі-продажу.

За даними ряду аналітиків, сезонні тенденції попиту на ринку нерухомості повторюються з року в рік. Січень у відношенні угод купівлі-продажу є найбільш безнадійною порою року в зв’язку з довгими новорічними святами. Поступово ситуація починає активізуватися, так як такі глобальні рішення найчастіше приймаються на початку року. Відповідно, лютий і березень характеризуються досить стабільною ситуацією на ринку, і кількість угод планомірно збільшується.

Закінчення зими та початок традиційно більш активного весняного сезону найчастіше супроводжується прискоренням ринку нерухомості. В цей час значно зростає попит на недорогі об’єкти економічного класу, а в квітні з’являються запити на житло люкс з більш дорогого сегмента ринку. Як відзначає генеральний директор компанії “МІЕЛЬ-брокеридж” Олексій Шленов, “покупці нерухомості більш дорогого сегмента, як правило, прагнуть завершити всі угоди до травневих свят і спокійно виїхати відпочивати. Таку тенденцію ми спостерігаємо вже багато років. У високому сегменті люди традиційно прив’язують свої угоди до великих перерв у роботі, до свят. Попит на дороге житло фактично відсутній в період масових відпусток. Є певні періоди найбільш активного попиту, який включає і елітні об’єкти, – з березня по квітень і листопад “.

Березень, на думку експертів, також характеризується тим, що зростає кількість угод з квартирами без обробки. Покупці прагнуть завершити всі юридичні і правові справи до початку літа і почати ремонт, тому що традиційно теплі місяці – час ремонтів. Перед початком літніх канікул – в квітні-травні – багато сімей з дітьми намагаються поліпшити свої житлові умови, так як квартирне питання зручніше вирішувати в проміжку між закінченням поточного навчального року та початком нового, щоб діти могли розпочати черговий навчальний рік у новій школі.

Відповідно, червень і липень відзначені зниженням активності в усіх напрямках. Кількість покупців різко падає, в зв’язку з чим можна здійснити максимально вигідну покупку. У серпні на ринок виходять ті, хто побоюється традиційного осіннього підвищення цін і намагається встигнути придбати нерухомість по літній вартості.

У вересні кількість угод різко зростає разом з кількістю виставлених на продаж об’єктів. Починають рости ціни, а з ринку вимиваються найдешевші об’єкти, знову збільшується кількість альтернативних угод. Листопад найчастіше відрізняється ростом чисельності угод, в тому числі і в дорогому сегменті. На думку аналітиків, покупці прагнуть вирішити всі питання з нерухомістю і якомога раніше відправитися на зимові канікули.

Грудень демонструє неоднорідність купівельного попиту – в цей час, насамперед, завершуються альтернативні ланцюжки в сегменті економічного класу. Таким чином, сплески і падіння на ринку нерухомості можна пояснити суто сезонними причинами. Покупці і продавці можуть самостійно вибрати оптимальне для угоди часом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button