Всесвіт

Китайці створюють космічний збирач сміття

Давно не секрет, що земна орбіта заповнена різним сміттям і уламками, що представляють собою загрозу для космічних кораблів та супутників, які обертаються навколо Землі. Група вчених з пекінського університету Цінхуа придумали засіб для вирішення цієї проблеми.

58c677ebd63bf1ac1dfa7a34d17521e7

Вони розробили космічний корабель, який збирає орбітальне сміття у сітку з великими комірками і використовує його в якості палива для власного руху. Теоретично це може означати, що він може здійснювати цей процес нескінченно довго, якщо не відбудуться якісь непередбачені події, які приведуть до його дострокового припинення.

Для знищення великих фрагментів космічного сміття були створені спеціальні лазерні установки, які, втім, не здатні справлятися з дрібними уламками внаслідок ускладнень, пов’язаних з їх виявленням і ізоляцією.

На схемі зображено пристрій, створений Лей Лань і її колегами

Група китайських інженерів запропонувала спосіб використання продуктів розщеплення космічного сміття в якості палива. Елементи, що мають розмір менше 10 сантиметрів, потрапляють в csnre і потім проходять через кульовий млин. Він являє собою обертовий циліндр, подрібнюючий сміття до стану тонкодисперсного порошку. Потім цей порошок нагрівається і пропускається через спеціальний пристрій, який його сортує, відокремлюючи позитивні іони від негативних.

Позитивні частинки містяться в електромагнітному полі, що створює реактивну тягу, у той час як негативні іони просто викидаються в навколишній простір. Втім, залишається не цілком ясним, за рахунок чого рухається цей космічний апарат. Журнал Массачусетського технологічного інституту «MIT Technology Review» зазначає, що цей пристрій дійсно не потребує пального для руху, але йому необхідне джерело енергії для обертання млина.

Розробники заявили, що він може використовувати комбінацію сонячної та енергії, однак не повідомили нічого про заходи безпеки, пов’язаних з наявністю ядерного об’єкта на земній орбіті.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments