Земля

Коли в Землі закінчаться корисні копалини?

Багато дослідників стверджують, що запаси корисних копалин на нашій планеті обмежені і можуть бути вичерпані в найближчі десятиліття, якщо темпи видобутку не знизяться. Міжнародна група дослідників спробувала довести, що мінеральних природних ресурсів, таких як мідь і цинк, вистачить для покриття потреб зростаючого населення і промисловості.


На думку авторів дослідження, навіть при зростаючих потребах людства запасів вистачить ще на кілька століть. Проблеми з корисними копалинами в майбутньому звичайно можливі, але пов’язані вони будуть не з виснаженням надр, а з економічними, екологічними чи соціальними проблемами.

Пояснюючи такі відмінності у висновках, вчені закликають не плутати запаси корисних копалин, які є в земній корі, з тими, які розвідані і оцінені економічно. Багато досліджень стосуються саме останніх, а вони складають малу частку від загальної кількості ресурсів. Розвідка та оцінка родовищ вимагають вкладень, і компанії часто зупиняються, знайшовши достатньо ресурсів для видобутку в найближчі десятиліття, подальші дослідження для них – це надмірні витрати.

Таким чином, розвідані запаси більшості родовищ і обмежуються 20-40 роками. У ці розрахунки не потрапляють поклади руд більш низької якості, а також величезна частка ще недосліджених запасів. У більшості випадків розвідка стосується родовищ на глибині до 300 м, хоча сучасні технології дозволяють видобуток на глибині до 2-3 км.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button