Поради

Топ 20 причин працювати в Литві

Нестабільна політична та економічна ситуація в Україні, до нещастя, створила чимало проблем. Дефіцит робочих місць, низькі заробітні плати, деградація охорони здоров’я – все це підштовхує наших співвітчизників залишати рідні землі. Звичайно, організувати переїзд в США, Великобританію, або навіть Німеччину і знайти там гідну роботу дуже непросто, але цілком можна спробувати щастя в найближчих до нас країнах. Наприклад, непоганим рішенням проблеми буде легальна робота в Литві. Проживання в цій прибалтійській державі обійдеться порівняно недорого, і при цьому ви зможете заробляти дійсно хороші гроші.

Внутрішнє законодавство Литви та положення Європейського Союзу забезпечують іноземцям повне право на офіційне працевлаштування у разі, якщо на робоче місце немає кандидатів з числа місцевого населення. Таким чином, робота в Литві може подарувати українцям відмінні умови праці, високі зарплати та шанс на отримання кращого майбутнього для себе і своєї сім’ї. Головною перешкодою на шляху до цього може стати тільки пошук реально існуючих роботодавців, які можуть запропонувати гідну роботу в Литві для українців. Річ у тому, що більшість пропозицій, які можна знайти онлайн, не є актуальними. Саме тому, перед тим, як погодитись на будь-яку роботу в Литві, важливо ознайомитися з відгуками й ретельно все перевірити, або взагалі не ризикувати та одразу звернутися до надійної міжнародні компанії, яка пропонує офіційну роботу в Литві для українців.

Трудова міграція: чому саме Литва?

Незважаючи на те, що Литва поки не може демонструвати рівень життя, як в Скандинавських країнах, Нідерландах чи Франції, ця прибалтійська держава все одно залишається популярним напрямком трудової міграції з України. Чому так? Давайте розглянемо основні 20 причин пошуку роботи саме в Литві:

 1. Територіальна близькість до України та зручне транспортне сполучення.

 2. Більша частина населення знає російську мову, що знімає проблему мовного бар’єра.

 3. Рівень життя та соціальної захищеності в Литві вище, ніж в Україні.

 4. Робота в Литві пропонується за офіційним контрактом, який дає можливість будувати кар’єру та захищає права.

 5. Гідна заробітна плата за європейськими нормами (вище, ніж в Чехії та Польщі).

 6. Чесна кваліфікована праця та нормований робочий день.

 7. Трудові відносини регламентуються не тільки місцевими законами, але і правовими актами Європейського Союзу.

 8. Цивілізовані умови для ведення власного бізнесу.

 9. Литва – безпечна країна з низьким рівнем злочинності.

 10. Велика різноманітність продуктів харчування.

 11. Низькі ціни на товари першої необхідності.

 12. М’який клімат та сприятливі природні умови.

 13. Приморське положення, що дає хороші можливості для відпочинку.

 14. Литовські культура і менталітет досить схожі з українськими, тому культурного шоку при переїзді не виникає.

 15. Відносно простий, недорогий і швидкий процес отримання литовського дозволу на проживання.

 16. Офіційна робота в Литві дає право вільно переміщатися по країнах Шенгенської угоди та перебувати в будь-який з них до 90 днів на кожні півроку.

 17. У Литві доступна нерухомість і помірні ціни на комунальні послуги.

 18. Невисокі ціни на автомобілі, хороші дороги та зручні вказівники.

 19. Можливість остаточної імміграції в Литву або іншу країну Європейського Союзу.

Яку роботу в Литві пропонують для українців?

Литва готова запропонувати безліч вакансій як для дипломованих спеціалістів, так і для різноробочих без конкретних професійних навичок. Вибір вакансій дійсно вражає, тому знайти роботу в Литві може кожен, головне – мати бажання. Відгуки, форуми, міжнародні компанії, які сприяють офіційному працевлаштуванню за кордоном, – всі вони можуть допомогти зробити правильний вибір.

Найпоширеніші вакансії сьогодні можна знайти в сфері автотранспорту. Так, Литва майже завжди потребує водіїв TIR для перевезення вантажів по країнах Європейського Союзу. Українців на таку роботу беруть охоче, головне, щоб у кандидата були в порядку всі документи. Також роботодавці завжди раді досвідченим мулярам, зварювальникам, бетонникам, штукатурам, електрикам та іншим фахівцям у сфері будівництва та ремонту.

Великі міста традиційно мають попит на талановитих кухарів, швачок, доглядальниць та домробітниць. Знайти таку роботу в Литві для українців досить нескладно, але якщо ви хочете мати можливість отримати ВНЖ і остаточно влаштуватися в Європі, то робити все потрібно офіційно. Для цього і існують певні компанії, які спеціалізуються на наданні комплексних послуг з працевлаштування українців за кордоном. Це стосується не тільки пошуку затребуваних вакансій, але і допомоги з відкриттям відповідної візи, підготовкою всіх необхідних документів і організацією співбесіди з роботодавцем.

Таким чином, робота в Литві вже давно не є захмарною мрією – це цілком реальна перспектива для всіх охочих. Більш того, це – шанс змінити своє життя на краще!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button