Людина

Свідомість з’являється у дітей вже на п’ятому місяці життя

Оригінальна методика, розроблена нейрофізіологами з Франції, дозволила виявити наявність самосвідомості у людини вже на п’ятому місяці життя. Можливо, це відбувається навіть раніше, повідомив журнал Science.


Учені вирішили з’ясувати, коли дитина починає розуміти власні дії, пам’ятати їх, аналізувати і відрізняти від вчинків інших людей за допомогою дослідження, основним принципом якого стало відстеження активності мозку при перегляді фотографій.

Дорослим і маленьким дітям демонстрували по черзі три знімки: зображення обличчя, а також дві «маски», на яких частина чорт була замінена крапками різних кольорів. Проміжки між демонстрацією становили лише кілька мілісекунд.

Вчені відзначили, що спроба розпізнавання обличчя відбувалася навіть у п’ятимісячних немовлят, хоча активація центрів мозку, які зберігають інформацію про знайомі риси, відбувалася повільніше, ніж у дорослої людини. На думку дослідників, це свідчить про наявність самосвідомості у грудних дітей, які досить рано починають сприймати навколишню дійсність.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button