Здоров'я

Колір обличчя відображає стан серцево-судинної системи

Новий метод, відеоплетізмографія, підкаже, страждає людина від фібриляції передсердь – одного з різновидів порушень серцевого ритму. Фібриляція передсердь піддається лікуванню, але все ж це стан потенційно небезпечний. З допомогою веб-камери і програмних алгоритмів вчені показали, що невеликі зміни кольору шкіри відображають нерівномірний приплив крові, викликаний даним порушенням, повідомляє The Hindustan Times.

foto_cikavosti_06.09.2014-05_resized

Дослідники вважають, що нова технологія має великий потенціал. У ній використовується програмний алгоритм, розроблений компанією Xerox Corporation Ltd. Сканування обличчя виявляє зміни кольору шкіри, непомітні для неозброєного ока. Датчики цифрових камер призначені для реєстрації трьох кольорів: червоного, зеленого і синього. Відомо, що гемоглобін, основний білок крові, поглинає більше зеленого кольору в спектрі світла, тому тонкі зміни легко відстежити за допомогою сенсора камери.

Читайте також: Форма обличчя розповість, наскільки людина чесна

В ході дослідження учасникам одночасно зі скануванням обличчя робили ЕКГ, так що результати можна було порівняти з фактичною електричною активністю серця. Вчені виявили: зміни кольору обличчя, виявлені за допомогою відеоспостереження, були пов’язані з частотою серцевих скорочень людини, відобразилися на ЕКГ.

Нерегулярна електрична активність серця, викликана фібриляцією передсердь, можна ідентифікувати шляхом спостереження за пульсацією крові, що тече по венах на обличчі. Для цього потрібно відстежувати, як поглинається або відображається зелений світло з кожним ударом серця. Частота помилок при використанні відеоплетізмографії становила 20%. Частота помилок ЕКГ варіюється від 17 до 29%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button