Здоров'я

Вірус грипу став стійкішим після боротьби з противірусними ліками

Вчені повідомили, що вірус грипу показав зростання стійкості після тривалої боротьби зі спеціалізованими препаратами. Використання противірусних медикаментів провокує мутацію збудника захворювання.

Підсумком проведення дослідження стало виявлення можливості отримання вірусів опору впливу ліків протягом 2-х днів. Багато хто чекає появи ліків ксофлюза для придушення грипу. Медикамент навіть називали «диво-препаратом», оскільки він може позбавити пацієнта від симптомів хвороби протягом 2-х днів, проте насправді ситуація не настільки сприятлива. Ліки викликають високу стійкість вірусу до інших медпрепаратів.

У жовтні 2018 року ксофлюза отримала схвалення з боку відомств США. Сама таблетка після одноразового використання показує швидкий ефект видалення симптомів. Під час проведення клінічних випробувань речовина зменшила середній час перебігу хвороби до 2,5 днів проти більш частих 3,3 дня. Водночас висока температура при допомозі ксофлюзи була знівельована всього за один день, хоча в багатьох інших випадках на це потрібно близько 42 годин. Сумарна тривалість грипу склала лише 1 день після вживання «чудо-препарату» замість стандартних 4-х.

Дослідники з Університету Вісконсін-Медісон повідомили, що медикамент має певні неприємні наслідки. При ліквідації вірусу в організмі може відбутися мутація збудника захворювання. Для пацієнта небезпеки в цьому немає ніякої, проте заразивши близьких або рідних вірус буде перемагати значно складніше через його високу опірність більшості ліків. Це призводить до більш важкого перебігу хвороби у інших людей.

До того ж, вдалося виявити докази того, що небезпечний побічний ефект було виявлено при проведенні клінічних тестувань. З якоїсь причини це не стало перешкодою для випуску ліків в продаж на території США, Японії, Гонконгу. Сьогодні очікується схвалення ліків на території інших 20 держав. В Японії звернули особливу увагу на випадок з двома дітьми. Хлопчик 11 років переніс важку форму агресивного різновиду грипу H3N2. У результаті його вилікували ксофлюзою, що дозволило позбутися від жару протягом кількох годин. При цьому через 5 днів симптом повернувся, а через 2 дні після цього хвороба була виявлена у його 3-річної сестри. При цьому для дівчинки протягом недуги стало значно складніше з-за високої опірності вірусу до існуючих препаратів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button