Аналітика

Колишні співробітники спецслужб США піддають сумніву російське вторгнення

foto_cikavosti_06.09.2014-08_resizedГрупа колишніх співробітників американських спецслужб звернулася з відкритим листом до канцлера ФРН Ангели Меркель, закликавши її критично поставитися до заяв про те, що в Україні має місце російське вторгнення. Вони упускають з уваги ряд важливих доказів, вважає автор статті в S?ddeustche Zeitung Маркус К.Шульте фон Драх, але скидати з рахунків їх думку все одно не можна.

Автори відозви – учасники об’єднання “Ветерани розвідки за розсудливість” (VIPS), яке заявило про себе у лютому 2003 року, після відомої промови держсекретаря США Коліна Пауелла про зброю масового знищення в Іраку. У VIPS входять, серед інших, колишній співробітник АНБ Вільям Бінні, колишній аналітик ЦРУ Рей Макґаверн і колишня агент ФБР Колін Роулі.

Читайте також: Не посилюйте катастрофу президента Путіна

“Сумнівною та політично вмотивованою” називають підписанти інформацію про те, що Росія вторглася на територію України. Вони закликають до перемир’я і вимагають від НАТО виразної декларації, що альянс не збирається приймати до своїх лав Україну. Вибір адресата – канцлер ФРН Ангела Меркель – зумовлений, з точки зору кореспондента, тим, що “її попередник Ґерхард Шредер визнав уявні докази існування іракської ЗМУ непереконливими, і група сподівається на аналогічну реакцію канцлера” у нинішній ситуації.

У своїй критиці члени VIPS ґрунтуються передусім на наданих НАТО супутникових знімках території у російсько-українського кордону”, а інші доводи, що підкріплюють версію про російське вторгнення, не коментують. У числі таких доводів S?ddeustche Zeitung називає повідомлення ЗМІ про російських солдатів,  що воювали на Україні, деякі з них були поранені або вбиті, визнання сепаратистів про те, що на їх боці воюють російські військові, які “перебувають у відпустці”, а також той факт, що на території України були взяті в полон російські десантники.

“Навіть незважаючи на слабкі сторони критики VIPS, списувати учасників групи як незграбних конспірологів не можна”, вважає автор: VIPS відома “надійним і критичним аналізом діяльності американських спецслужб при Буші-молодшому.

Джерело: S?ddeutsche Zeitung


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button