Аналітика

Колишні співробітники спецслужб США піддають сумніву російське вторгнення

foto_cikavosti_06.09.2014-08_resizedГрупа колишніх співробітників американських спецслужб звернулася з відкритим листом до канцлера ФРН Ангели Меркель, закликавши її критично поставитися до заяв про те, що в Україні має місце російське вторгнення. Вони упускають з уваги ряд важливих доказів, вважає автор статті в S?ddeustche Zeitung Маркус К.Шульте фон Драх, але скидати з рахунків їх думку все одно не можна.

Автори відозви — учасники об’єднання «Ветерани розвідки за розсудливість» (VIPS), яке заявило про себе у лютому 2003 року, після відомої промови держсекретаря США Коліна Пауелла про зброю масового знищення в Іраку. У VIPS входять, серед інших, колишній співробітник АНБ Вільям Бінні, колишній аналітик ЦРУ Рей Макґаверн і колишня агент ФБР Колін Роулі.

Читайте також: Не посилюйте катастрофу президента Путіна

«Сумнівною та політично вмотивованою» називають підписанти інформацію про те, що Росія вторглася на територію України. Вони закликають до перемир’я і вимагають від НАТО виразної декларації, що альянс не збирається приймати до своїх лав Україну. Вибір адресата — канцлер ФРН Ангела Меркель — зумовлений, з точки зору кореспондента, тим, що «її попередник Ґерхард Шредер визнав уявні докази існування іракської ЗМУ непереконливими, і група сподівається на аналогічну реакцію канцлера» у нинішній ситуації.

У своїй критиці члени VIPS ґрунтуються передусім на наданих НАТО супутникових знімках території у російсько-українського кордону», а інші доводи, що підкріплюють версію про російське вторгнення, не коментують. У числі таких доводів S?ddeustche Zeitung називає повідомлення ЗМІ про російських солдатів,  що воювали на Україні, деякі з них були поранені або вбиті, визнання сепаратистів про те, що на їх боці воюють російські військові, які «перебувають у відпустці», а також той факт, що на території України були взяті в полон російські десантники.

«Навіть незважаючи на слабкі сторони критики VIPS, списувати учасників групи як незграбних конспірологів не можна», вважає автор: VIPS відома «надійним і критичним аналізом діяльності американських спецслужб при Буші-молодшому.

Джерело: S?ddeutsche Zeitung

Кнопка «Наверх»