Аналітика

Чому Пентагон так зацікавлений у повідомленнях про НЛО

Пілотів і моряків ВМС США більше не будуть визнавати божевільними з-за того, що вони повідомляють про непізнані літаючі об’єкти. У всякому разі, судячи з нових інструкцій Пентагону, які вимагають складати докладний звіт про те, що вони бачили. Проте, всього кілька років тому Пентагон, як повідомляли багато ЗМІ, закрив чергову офіційну програму, яка займалася розслідуванням випадків спостереження НЛО. Що ж змінилося? Невже американські військові, нарешті, прийшли до думки про те, що космічні кораблі прибульців все ж відвідують нашу планету?

Відповідь на це питання майже напевно негативна. Неправильна інтерпретація людьми своїх спостережень за природними явищами стара, як цей світ. Споконвіку люди бачили в ламантинах русалок, а корчі в шотландському озері здавалися їм загадковими чудовиськами, стверджує , журналіст

Більш свіжий і актуальний приклад – дивна люмінесцентна структура в небі, викликана запуском ракети SpaceX. У подібних випадках неправильні інтерпретації виникають через те, що люди не володіють повною інформацією або просто неправильно розуміють те, що вони бачать.

Ґрунтуючись на власному попередньому досвіді радника з питань науки ВПС США, я вважаю, що Пентагон хоче уникнути всякого роду плутанини, тому йому необхідно розібратися з літаючими об’єктами, які зараз поки неможливо ідентифікувати. Під час виконання бойового завдання у мирний чи воєнний час, якщо пілот або солдат не можуть ідентифікувати об’єкт, у них виникає серйозна проблема: як слід реагувати, якщо не знаєш, чи є об’єкт нейтральним, своїм або чужим? На щастя, військові можуть використовувати передові технології для ідентифікації дивних предметів в небі.

Існує військовий термін «ситуаційна обізнаність», який означає повне і точне розуміння всього, що відбувається в тому середовищі, де виконується завдання. НЛО являє собою явний пробіл у ситуаційній обізнаності. В даний час, якщо пілот Військово-морських сил бачить щось дивне під час польоту, чи не єдине, що він може зробити, це запитати інших пілотів і центр управління польотами, що вони бачили в цьому місці в той самий момент. У всьому світі кількість повідомлень про спостереження НЛО, вже перевищила 8 тисяч. При цьому, зрозуміло, невідомо, про яку кількість випадків військові просто не повідомляли.

Навіть найбільш ретельно задокументовані інциденти залишаються без пояснень, попри опитування десятків свідків і перегляд безлічі письмових документів, а також величезну кількість аудіо – і відеозаписів.

Непізнані літаючі об’єкти являють військовим можливість поліпшити свої алгоритми ідентифікації. Принаймні, певна частина цієї роботи в майбутньому може виконуватися автоматизованими системами і, можливо, навіть в режимі реального часу, по мірі розвитку інциденту. Військовий транспорт – хаммери, кораблі, літаки і супутники – оснащені безліччю датчиків.

Це не тільки пасивні пристрої, такі як радіоприймачі, відеокамери або інфрачервоні сканери, але і активні системи, такі як радари, гідролокатори і лазерні інфрачервоні локатори. Крім того, військовий транспорт рідко переміщається поодинці – машини їдуть колонами, кораблі ходять флотами, а літаки літають ескадрильями. А над усім цим є ще й супутники, які спостерігають за подіями з орбіти.

Датчики можуть надати величезну кількість інформації про НЛО, включаючи дальність, швидкість, курс, форму, розмір і температуру поверхні. Однак, при такій великій кількості даних складно об’єднати інформацію в щось придатне до подальшого використання.

Втім, збройні сили США активізують свою роботу в області самонастроювання і штучного інтелекту. Одним з можливих застосувань цих нових технологій може стати їх об’єднання для аналізу всіх численних сигналів, що надходять від датчиків і виділення будь-яких спостережуваних об’єктів, які неможливо ідентифікувати.

У подібних випадках система може навіть віддати команду датчикам на прилеглих транспортних засобах або орбітальних супутниках про збір додаткової інформації в режимі реального часу. Можливо, це дозволило б скласти більш повну картину.

Однак, на даний момент, люди як і раніше, повинні будуть виносити своє судження про те, що показують всі ці дані. Річ у тому, що ключовою проблемою для будь-якого успішного використання штучного інтелекту є зміцнення довіри до системи. Наприклад, у відомому експерименті, проведеному дослідниками з компанії Google, просунутий алгоритм розпізнавання зображень, заснований на штучному інтелекті, був введений в оману і помилково ідентифікував фотографію панди, прийнявши її за гібона. Причиною ж було всього лише спотворення невеликого числа вихідних пікселів зображення.

Таким чином, поки люди не розберуться в НЛО самі, ми не зможемо навчити комп’ютери ідентифікувати їх. На мій погляд, новий підхід ВМС США до повідомлень про зіткнення з НЛО є хорошим першим кроком. Це може в кінцевому підсумку призвести до формування всеосяжного, повністю інтегрованого підходу до ідентифікації об’єктів, що включає об’єднання даних від багатьох датчиків за допомогою застосування штучного інтелекту і самонастроювання. Тільки тоді в небі буде все менше НЛО, оскільки вони вже не будуть залишатися невпізнаними.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button