Аналітика

Боєздатність чеських вертольотів залежить від російських запчастин

foto_cikavosti_06.09.2014-09_resizedНа озброєнні Армії Чеської Республіки знаходяться лише чотири вертольоти польського виробництва, які, однак, літають у складі підрозділів рятувальної служби. Все інше-це машини, розроблені ДКБ М.Л. Миля – модернізовані вертольоти Мі-171?, а також Мі-17 і штурмові Mi-24. В даний час ембарго на постачання запчастин для вертольотів з Росії не було введено.

«Це гіпотетичне питання, але до подібного повороту подій ми повинні бути готові. Саме тому фахівці ВПС провели аналіз і продумали шляхи вирішення проблеми», – роз’яснює прес-секретар Генерального штабу Армії Чеської Республіки Яна Ружичкова.

У разі введення ембарго, ремонт військових вертольотів здійснюватиметься за рахунок власних запасів необхідних деталей, а потім за сприяння інших європейських держав, які також використовують російські вертольоти типу Мі.

Яна Ружичкова: «крайньої можливістю є виведення з ладу частини діючих вертольотів і використання їх в якості джерела запчастин».

Читайте також: Європейська зброя для Росії

Чеська Республіка планомірно позбувається військової техніки і боєприпасів російського виробництва.

У минулому році Міноборони розробило також нову концепцію розвитку транспортної та вертолітної авіації до 2025 року. Як підкреслює прес-секретар Міністерства оборони Петро Медек, модернізовані російські транспортні вертольоти в строю залишаться, але в період з 2016 по 2019 рік здійсниться і планове придбання багатоцільових машин, які замінять штурмові: «У разі достатку коштів, оголошення тендеру може здійснитися у другій половині 2015 року або на початку 2016 року».

При необхідності, процес може бути прискорений.

В інших важливих видах озброєння Чехія вже домоглася незалежності від поставок запасних частин та боєприпасів з Росії, нагадує прес-секретар Генерального штабу Яна Ружичкова: «Танки T-72 повністю модернізовані і в цьому відношенні, враховуючи співпрацю з військовими ремонтними підприємствами, ми абсолютно самодостатні. Те ж саме стосується засобів ППО. Крім абсолютно нового типу озброєння шведського виробництва в нашому розпорядженні також зенітно-ракетні комплекси Куб, які, хоча і російські, але також пройшли модернізацію. По запчастинах до них ми самодостатні, а ракет в арсеналі запас, відповідний вимогам».

Джерело: Radio Praha


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button