Аналітика

Італійська мафія збільшить доходи на тлі коронавірусної пандемії, стверджують експерти

“Доходи італійської мафії збільшаться на тлі пандемії коронавіруса в країні, оскільки боси-мафіозі використовують нові можливості для бізнесу і адаптують свої мережі по розповсюдженню наркотиків”, – пише британська газета The Telegraph.

(…) “З пандемією сектори ринку, які контролюють італійські мафіозні організації, розширюються, – повідомив The Telegraph Роберто Савіано, автор бестселера “Гоморра”, в якому детально описується діяльність неаполітанського злочинного угруповання “Каморра”. – Мафія потроїть свій прибуток від усього цього, тому що сектора, в які вони інвестували, і які вони тепер контролюють у багатьох областях, розширюються”.

“Передбачається, що мафіозні групи продають в “даркнеті” (прихована мережа, з’єднання якої встановлюються тільки між довіреними пірами, іноді саме як «друзі», з використанням нестандартних протоколів і портів – прим. ред.) медичні маски, які спочатку призначалися для лікарень, а також впливають на поставку продуктів. Їх оборот оцінюється в 120 млрд євро на рік”, – йдеться в статті.

“До того, як на початку березня були введені заходи щодо блокування, наркодилери, пов’язані з мафією, могли продавати свої старі запаси за високими цінами, і мафія готується до кокаїнового буму, коли люди вийдуть з карантину. “Коли почалася криза, вони могли продавати всі види наркотиків, навіть свої старі запаси, за цінами, що перевищують середні, оскільки люди робили запаси, – каже Савіано. – Марихуана і героїн є найбільш споживаними наркотиками в часи колективної тривожності. Однак після закінчення кризи більш затребуваним стане кокаїн”.

“Відсутність перевірок в портах під час пандемії означає, що кокаїн можна буде ввезти легше. Перевезення кокаїну буде на найвищому рівні за всю історію”, – підкреслює він.

“Наркоторговці, пов’язані з мафією, вже ухиляються від жорстких обмежень на пересування, запроваджені для італійців, видаючи себе за рознощиків піци, говорить Нікола Граттері, національний прокурор по боротьбі з мафією.

“Роздрібна торгівля кокаїном сповільнилася, тому що міста знаходяться на карантині, але тепер торговці наркотиками в італійських містах переодягаються в транспортувальників їжі і наркотики привозять додому”, – говорить він.

Також пророкують хвилю пов’язаного з мафією здирницького рекету внаслідок фінансової катастрофи, викликаної вірусом. “(…) Закриття ресторанів, готелів і піцерій буде мати руйнівні наслідки, – зазначає Граттері. – Якщо гроші не надійдуть від держави найближчим часом, багато зазнають невдачі. І щоб не прогоріти, власники бізнесу можуть звернутися до кримінальних організацій, які використовують гроші від продажу кокаїну для видачі кредитів та лихварства”.

“Після фінансової кризи 2008 року італійські злочинні організації проявили себе, використовуючи свої величезні запаси капіталу для викупу і “спасіння” компаній, які йшли на дно. Багато пророкують, що те ж саме відбудеться, коли пандемія закінчиться”, – йдеться у публікації.

Нікола Морра, сенатор і голова парламентської комісії з боротьби з мафією, заявив The Telegraph: “Мафія обов’язково запропонує кредит і капітал підприємцям, які борються з пандемією. Так було і під час фінансової кризи 2008 року. Італії доведеться мати справу зі злочинними організаціями, і як уряд ми повинні зробити все можливе, щоб боротися з цим”.

Джерело: The Telegraph


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button