Технології

“Розумне намисто” діагностує стан здоров’я на основі поту

Вчені розробили бездротовий біохімічний датчик, який аналізує показники здоров’я на основі поту. Пристрій працює без батарейок.

Image by un-perfekt from Pixabay

У дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances, вчені з Університету штату Огайо представили безбатарейний бездротової біохімічний датчик, що визначає рівень цукру в крові під час фізичних вправ. Дослідники пропонують використовувати такі датчики для вивчення великої кількості біомаркерів здоров’я.

Пристрій зроблено з надтонких матеріалів. Такий дизайн робить його дуже гнучким, захищає функціональність приладу і забезпечує безпечний контакт зі шкірою людини. Біосенсор фіксується на грудях як намисто. Приладу не потрібна батарейка. Для роботи він використовує резонансний контур, що відображає радіочастотні сигнали, що посилаються зовнішньою системою зчитування.

Натільний датчик. Зображення: Tzu-Li Liu et al., Science Advances

Вчені протестували роботу пристрою на серії добровольців. Учасники експерименту виконували вправи на велотренажерах, а в перервах пили підсолоджену воду. Дослідження показало, що датчик коректно визначає зміну рівня глюкози в крові на основі невеликої кількості поту.

Біомаркери – це речовини, які можуть розкривати найпотаємніші таємниці тіла, кажуть автори роботи. У рідинах організму людини, включаючи піт, сльози, слину і сечу, можна знайти все, що завгодно — від хвороб, інфекцій до свідчень емоційної травми.

На додаток до аналізу складу поту, дослідники вважають, що цей датчик можна використовувати як біоімплантат для виявлення нейротрансмітерів і гормонів. Це допоможе виявити, наприклад, іонні порушення в спинномозковій рідині, пов’язані з вторинним пошкодженням головного мозку, і дізнатися більше про внутрішні процеси в організмі людини.

“Ми сподіваємося, що в кінцевому підсумку ці датчики можна буде легко інтегрувати в наші особисті речі. Хтось буде носити намисто, хтось – сережки або кільця. Ми вважаємо, що ці датчики можуть бути поміщені в те, що ми всі носимо, і це допоможе нам краще відстежувати наше здоров’я”, – говорить Цзінхуа Лі, співавтор дослідження з Університету штату Огайо.

Пропонована схема роботи пристрою. Датчик зчитує показники здоров’я, визначає ризик виникнення захворювання і інформує користувача про необхідність звернутися в поліклініку за допомогою зовнішнього пристрою. Зображення: Tzu-Li Liu et al., Science Advances


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button