Земля

Коли на Землі не залишиться викопного палива

Сьогодні, коли тема зміни клімату піднімається кожен день, багато країн підтримують перехід на «зелену» енергетику. Вітрогенератори та

сонячні панелі не тільки більш екологічний спосіб отримання енергії, вони дозволяють отримувати «продукт» від «нескінченних» ресурсів, в той час, як викопне паливо може закінчитися. Але скільки традиційного палива залишилося в запасі?

Викопне паливо сформувалося ще сотні мільйонів років тому, завдяки органічних речовин, що потрапили на морське дно або в болото. Поховані під брудом і мулом, органічні опади піддалися величезному тиску, а також впливу мікроорганізмів, що призвело до утворення багатих вуглецем відкладень. Поклади викопного палива можна знайти в різних формах по всьому світу, в основному це нафта, природний газ і вугілля.

Вугілля

Вугілля утворилося приблизно 360 мільйонів років тому з давніх рослин, які опинилися під землею без кисню. Воно вважається одним з найпопулярніших видів викопного палива на планеті й саме воно поклало початок промислової революції.

Нафта

Нафта сформувалася переважно із залишків стародавніх живих організмів, які опустилися на дно моря і були поховані протягом мільйонів років під осадовими породами. Головною проблемою нафти, крім забруднення повітря, є часті аварії під час її видобутку. Розлив цього палива завдає майже непоправної шкоди екосистемам.

Природний газ

Газові поклади в основному складаються з метану і утворюються в результаті тих же процесів, що і вугілля, але при інших умовах. Вважається, що цей вид палива менш шкідливий для навколишнього середовища, ніж вугілля чи нафта, але він як і раніше сприяє зміні складу атмосфери і кліматичній кризі.

З огляду на те, що всі види такого палива формувалися мільйони років, людство не може швидко заповнити вже витрачені запаси. Отже, скільки ж у нас залишилося? Однозначної оцінки цього фактора у вчених немає. За даними статистичного огляду BP по світовій енергетиці за 2016 рік, людство зможе видобувати вугілля ще 115 років, нафти – 53 роки, а газу – 54 роки. І все ж давати такі прогнози майже неможливо. Річ у тім, що енергетичний ландшафт планети постійно змінюється. Люди постійно шукають нові місця видобутку палива, а також розробляють більш ефективні способи його вилучення.

Однак експерти вважають, що в сучасному світі потрібно ставити питання не про те, скільки ресурсів залишилося, а скільки нам необхідно залишити недоторканими, щоб уникнути кліматичної катастрофи. Коли ми спалюємо викопне паливо, з нього виділяється певна кількість вуглецю. Він затримує тепло в атмосфері, викликаючи поступове підвищення глобальної температури. Це також викликає закислення океану, а саме повітря стає дуже брудним.

На сьогодні світові уряди намагаються не допустити підвищення середньої глобальної температури більш ніж на 2 ° С градуси вище доіндустріальних температур. У резерві нашої планети зараз знаходиться близько 750 мільярдів – 1 трильйон тонн вуглецю в паливі. Щоб запобігти екстремальним наслідкам глобального потепління «можна використовувати» лише 250 мільярдів. Це означає, що для запобігання кліматичної катастрофи люди повинні залишити 65 – 80% всіх відомих запасів викопного палива в землі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button