Земля

Вчені знайшли на дні Маріанської западини віруси аномально великих розмірів

На дні Маріанської западини знайшли зразки гігантських мімівірусів. Вони виросли через тиск на глибині 11 км.

Група китайських дослідників в рамках місії Challenger Deep витягла з найглибшої точки планети відкладення. У них вчені знайшли віруси, серед яких були і гігантські види. Автори дослідження відзначають, що їх розмір перевищував розміри деяких бактерій, що дуже незвично. Хоча мімівірус виявлялися і в інших місцях, вони виявилися більш численними на глибині 11 км. Як відомо, тиск в цьому районі в 1 100 разів перевищує атмосферний.

Мімівірус – це рід вірусів, що охоплює єдиний вид Acanthamoeba polyphaga mimivirus (APMV), їх господарями є амеби роду Acanthamoeba. На відміну від більшості інших вірусів, мімівірус не проходить через фільтр з діаметром пор 0,22 мкм і видно у світловий мікроскоп.

Популяція мімівіруса на дні западини становить приблизно 4% від загальної вірусної популяції. Також разом з відкладеннями вчені витягли з дна океану 15 інших типів вірусів і понад 100 бактерій різних видів. Крім аномального розміру, мімівірус виділяється серед інших патогенів дуже складним геномом – в ньому більше 1,2 млн пар основ. Для порівняння, геном коронавірусу нового типу, який спровокував пандемію COVID-19, майже в 40 разів коротше. Вчені підкреслюють, що вплив мімівіруса на ссавців поки тільки вивчається в лабораторних умовах.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button