Поради

Комаха у вусі: перша допомога

Якщо у вухо заповзла комаха, а трапляється й таке, то вона не має можливості проникнути за барабанну перетинку, а значить, це не є небезпечно. Але ворушіння комахи в слуховому проході, його биття об перетинку викликає запаморочення і найсильніший шум у голові.

Ситуація безпечна, але вельми неприємна, тому що викликає занепокоєння постраждалого, особливо мучаться діти. Якщо випадок стався в лісі, то не варто надавати допомогу на місці, треба заспокоїти людину і скоріше повертатися додому.

Комаха у вусі: перша допомога

Що робити, якщо у вухо потрапила комаха

Живе чужорідне тіло у вусі доставляє незручностей більше, ніж попадання в слуховий прохід інших предметів. Спочатку слід зупинити комаху, найкраще убити її. Для цього підійде закапування вуха. Можна промити його простою чистою водою, а можна закапати в нього спирт, горілку або масло. Масло краще закапувати теплим, але, звичайно ж, не гарячим.

Далі потерпілий повинен потрясти головою, при цьому вухо, в яке потрапила комаха, слід направити вниз. Якщо комаха невеликого розміру, то велика ймовірність того, що вона вимиється водою. Вимивати комаху можна за допомогою шприца, тільки робити це слід дуже акуратно, щоб не проштовхнути комаха ще далі.

Якщо цей крок не приніс належних результатів, то подальше вилучення комахи повинен проводити тільки ЛОР-лікар.

Категорично забороняється

  • Спроби звільнити вушний прохід самостійно, користуючись пінцетом, сірником або іншим предметом, може призвести до травмування шкіри слухового проходу, викликати кровотечу. Також є ймовірність, що видалити вдасться тільки частину комахи, а частина, що залишилася спровокує інфекцію.
  • Небезпека самостійного видалення полягає і в тому, що комаху може бути просуното далі, є ризик пошкодження барабанної перетинки.

Як влаштований слуховий прохід

Цікаво, що слуховий прохід так влаштований, що здатний самостійно звільнятися від чужорідного тіла, яке потрапило всередину нього. Відбувається це за рахунок постійного зростання шкіри вуха, вона росте так само швидко, як нігті, і чужорідний предмет виштовхується нею, навіть при проникненні в шкіру.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button