Наука

Комахи перестають розмножуватися і товстіють через світлодіодні ліхтарі на вулицях

Вчені з центру екології та гідрології Великобританії з’ясували, що світлодіодні вуличні ліхтарі скорочують чисельність комах.

Раніше вчені припускали, що штучне освітлення негативно впливає на популяцію комах, проте не було точно відомо наскільки ця шкода сильна.

Автори в новій роботі порівняли 26 ділянок біля дороги, на яких росла огорожа або трава, освітлена ліхтарем, і аналогічну кількість ділянок без світла. Під час дослідження комах на цих ділянках автори віддавали перевагу гусеницях, які зазвичай залишаються недалеко від місця де вилупилися, поки не навчаться літати.

“В результаті з’ясувалося, що популяція комах знижується на 47% у живоплотів і на 37% у придорожніх галявин, освітлюваних ліхтарями. Як об’єкт дослідження були обрані гусениці молі. Причина в тому, що самки, швидше за все, не залишають потомства в таких місцях” – вважає Дуглас Бойс, провідний автор статті.

Також освітлення змінює харчову поведінку гусениць: вони починають більше їсти. За словами авторів, через незвичне освітлення комахи не знали як себе вести й починали більше їсти, щоб прискорити розвиток.

Біологи виявили, що порушення було найбільш виражено в областях, освітлених світлодіодними лампами, на відміну від натрієвих ламп високого тиску або старіших натрієвих ламп низького тиску, які випромінюють жовто-помаранчеве свічення, менш схоже на сонячне світло.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button