Наука

Вчені дізналися, як зробити «поганий» жир «хорошим»

Дослідники з Віденського медичного університету виявили, що низькі температури підвищують рівень вітаміну A у людей і мишей. А це і собі допомагає перетворити «погану» білу жирову тканину в «хорошу» коричневу.

У ссавців можна виділити два типи жирової тканини: білу і коричневу. Люди з ожирінням в основному страждають від білого жиру, він розташований в нижній частині живота і на стегнах. А ось коричневий жир служить для генерації тепла, тобто він «тане» коли людині необхідно зігрітися. Перетворення білого в коричневий жир може стати новим терапевтичним засобом для боротьби з ожирінням.

Для того, щоб зрозуміти, як це можна зробити, вчені вирішили простежити за поведінкою вітаміну А, рівень якого підвищується з пониженням температури. Вчені виявили, що, крім того, що під час «морозів» кількість вітаміну А зростає, також відбувається його перерозподіл з печінки в жирову тканину, що викликає «потемніння» білого жиру.

Щоб зрозуміти, як відбувається цей процес Флоріан Кіфер, провідний автор дослідження, заблокував транспортер вітаміну А ретинол-зв’язуючий білок у мишей. Це сильно вплинуло на ефективність «потемніння» білого жиру. Кіфер прокоментував це так: «Окислення жиру і вироблення тепла були порушені, миші більше не могли захистити себе від холоду». Навпаки, додавання вітаміну А до білих жирових клітин людини привело до їх перетворення в коричневий жир з підвищеною метаболічною активністю.

«Наші результати показують, що вітамін А відіграє важливу роль у функціонуванні жирової тканини і впливає на енергетичний обмін. Однак люди не повинні приймати більшу кількість вітаміну А, якщо він не прописаний лікарем, тому що дуже важливо, щоб вітамін А транспортувався в потрібні клітини в потрібний час », – резюмують автори роботи. «Ми відкрили новий механізм, за допомогою якого вітамін А регулює спалювання ліпідів і вироблення тепла в холодних умовах. Це може допомогти нам розробити нові терапевтичні методи лікування ожиріння ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button