Всесвіт

Комета 96P повертається

Спільна місія НАСА і ЕКА (Європейського космічного агентства) під назвою SOHO (Solar and Heliospheric Observatory) спостерігала на цьому тижні повернення «старого друга» – комету 96P. 25 жовтня 2017 р. ця комета увійшла в поле огляду обсерваторії SOHO і покинула його 30 жовтня. Обсерваторія SOHO спостерігала комету 96P ще тричі: в 1996, 2002 і 2007 рр. Таким чином, комета 96P частіше, ніж всі інші комети, потрапляла в поле огляду цього апарату.


У той же час комета 96P потрапила також у поле огляду ще однієї місії НАСА під назвою STEREO (Solar and Terrestrial Relations Observatory) – точніше, це сталося в період між 26 і 28 жовтня. Ця космічна обсерваторія спостерігала комету 96P з протилежного боку сонячної орбіти Землі. Вчені мають намір використовувати зібрані цими двома космічними обсерваторіями дані для отримання нової інформації про склад речовини комети і її взаємодії з сонячним вітром.

Комета 96P – також відома як комета Макхолса – здійснює один оберт навколо Сонця за 5,24 року. Коли комета 96P з’явилася в зоні видимості обсерваторії SOHO у 2012 р., астрономи-любителі, які вивчають дані, отримані за допомогою обсерваторії, виявили два невеликі фрагменти комети на невеликій відстані від основного тіла, які вказують на те, що комета постійно змінюється. Цього разу вони виявили ще один, третій фрагмент у хвості комети (на фото), яка вказує на те, що вона продовжує змінюватися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button