Головна / Всесвіт / Комети могли принести на Землю джерела зародження життя

Комети могли принести на Землю джерела зародження життя

Згідно з минулим дослідженням, на зорі історії нашої планети вода була доставлена на Землю астероїдами, але як щодо інших хімічних речовин, які стали «будівельними блоками» для створення всього живого?

1f245d94e0437c363bea0c36f95570fa
Нове дослідження показало, що, можливо, в перші роки існування Сонячної системи комети послужили «транспортним засобом» для шляхетних газів, що зіграли значну роль у формуванні життя на Землі.

Благородні, або інертні, гази, як відомо, не вступають в хімічні реакції, що є однією з причин незмінної кількості з моменту утворення Чумацького Шляху. І тому їх походження на кометах залишається загадкою для вчених.

У 2014 році з допомогою космічного апарату «Розетта» дослідники отримали перше уявлення про наявність аргону в атмосфері комети 67P/Чурюмова — Герасименко. Це породило припущення, що комети є основним джерелом елемента.

Хоча аргон не дуже важливий для повсякденного життя, його присутність на кометах може означати, що інші добіологічні матеріали утворилися з інертних газів. Також це може допомогти вченим зрозуміти, як з’явилися на Землі інші елементи, такі як амінокислоти.

Дослідники мають намір використовувати цю ідею, щоб довести, що кількість амінокислот, занесених на Землю кометами, приблизно дорівнює їх загальній масі в усіх організмах на планеті.

«Думаю, це цікава теорія. Але поки вона сповнена невизначеностей. Головним чином тому, що ми досі знаємо дуже мало про склад комет», — сказав Олександр Конел, планетолог з Інституту науки Карнегі.

Побоювання вченого пов’язані з тим, що кількість аргону розглядається на основі тільки однієї комети. Але концентрація хімічних речовин на них мінлива і може сильно відрізнятися на різних небесних тілах.

Крім того, вченим ще належить домовитися про терміни пізнього важкого метеоритного бомбардування (Late Heavy Bombardment), під час якого, ймовірно, комети прилетіли на Землю. Подальші дослідження покажуть, настільки точним є це уявлення про ранні події, які призвели до утворення Сонячної системи і формування життя на Землі.

Результати попередньої роботи були опубліковані 9 березня у виданні ScienceDirect.