Всесвіт

Астрономи знайшли рідкісну субзірку. Вона розміром з Юпітер, але в 60 разів важче

За допомогою супутника НАСА Tess міжнародна група астрономів виявила новий коричневий карлик. Результати дослідження публікує arXiv.org.

Коричневі карлики – проміжні об’єкти між планетами і зірками з масою від 13 до 80 Юпітерів, також відомі як субзірки. Хоча на сьогодні виявлено багато коричневих карликів, рідко коли ці об’єкти обертаються навколо інших зірок. Нова пара з зірки і субзірки — всього лише дев’ята така система.

Група астрономів на чолі з Тероном в. Кармайклом з Единбурзького університету використовувала супутник TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) для спостереження активним карликом М-класу. За розміром і масою він вдвічі менше Сонця. Цей об’єкт, відомий як TOI-2119, який знаходиться приблизно в 103,7 світлових роках від Землі. На кривій блиску цієї зірки вчені виявили транзитний сигнал. Подальші дослідження підтвердили, що його джерелом став коричневий карлик, який назвали TOI-2119b.

Радіус TOI-2119b майже як у Юпітера (R1,08), а маса оцінюється в 64,4 газових гігантів. Він обертається навколо своєї зірки кожні 7,2 дня на відстані близько 0,06 а.о. від неї. Орбіта коричневого карлика має ексцентриситет на рівні 0,337 і нахилена на 88,4 градуса. Розрахункова ефективна температура цього об’єкта склала 2 030 кельвінів (1 757 °C).

Батьківська зірка TOI-2119 приблизно вдвічі менше нашого Сонця за розміром і масою. Її вік оцінюється приблизно в 2,14 млрд років, а ефективна температура 3 621 К (3 348 °C). Астрономи додали, що це відкриття робить TOI-2119 одним з найактивніших М-карликів, серед яких є транзитний коричневий карлик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button