Технології

Комп’ютери в якості домашніх обігрівачів

Оригінальний проект Exergy дозволить в майбутньому використовувати теплові відходи комп’ютерних систем для опалення приміщень.

2-03-02-2015-600-505

Середньостатистичний сучасний будинок наповнений різноманітною технікою: телевізори, комп’ютери, приставки та багато іншого. При цьому, наприклад, середньостатистичний комп’ютер вимагає серйозних витрат енергії – близько 365 Вт / год. А якщо додати до цього ще й принтер, сканер, маршрутизатор, а також парочку вимогливих програм (на кшталт графічних редакторів, працювати з якими вас навчать в http://art-code.com.ua/), то даний показник можна множити на два. Додамо до цього споживання електроенергії середньостатистичним телевізором (не кажучи вже про 50-дюймові плазми), зарядні пристрої, і вийде добрий 1 кВт / год.

А тепер давайте проведемо простеньке обчислення. Як приклад візьмемо бойлер. Середній його обсяг – 100 літрів, а звичайна температура води – близько 40 градусів Цельсія. Якщо вважати, що з водопроводу він отримує воду температурою 15 градусів Цельсія, то тепла, що виділяється, цілком достатньо, щоб нагрівати бойлер. Правда, потрібно для цього близько 8 годин.

Зрозуміло, просто так взяти і утилізувати теплові відходи всіх домашніх пристрій не вийде. Для цього необхідна комплексна система, здатна не просто зібрати тепло, що виділяється, але і направити його куди потрібно, наприклад на обігрів будинку.

Цим, власне, і керувався творець проекту Exergy – Лоуренс Орсіні. Суть Exergy в тому, що навантаження від сучасних “хмарних” систем і дата-центрів буде використовуватися на житлові будинки. Для цього буде потрібно єдиний комп’ютерний пристрій, який і буде вести всі відповідні обчислення.

Читайте також: МЕА: в 2050 році сонячна енергія стане основним джерелом електрики

На даний момент в рамках проекту розробили кілька агрегатів з рідинним охолодженням. Результати їх випробувань виглядають досить привабливо. Зараз команда винахідників чекає відповіді від Агентства перспективних досліджень енергії США щодо фінансування проекту та подальших досліджень у цьому напрямку.

1-03-02-2015-600-400

Також Exergy в лютому цього року запускає кампанію на Kickstarter. За словами авторів проекту, технологія дозволить скоротити на 2% всі енерговитрати американських домогосподарств. І навіть якщо проект не втілиться в повній мірі у своєму нинішньому вигляді, то сама ідея Exergy однозначно має майбутнє.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button