Людина

Комп’ютер буде розраховувати хворим людям дату їх смерті

В американському медичному центрі Бет-Ізрейел анонсували суперкомп’ютер, який досліджуючи великі обсяги даних, здатний розрахувати дату смерті пацієнта.

36640528c5acdf791eeb904c2f8d1bd8

Повідомляється, що точність прогнозу становить 96%. Втім, поки це відноситься до хворих з важкими формами захворювань, смерть яких очікується протягом місяця.

Проект очолює доктор Стів Хорнг, який пояснив, що комп’ютер, звичайно, не замінить лікаря, але може йому допомогти. У комп’ютер закладено інформацію про більш ніж 250 тис клінічних випадків за останні 30 років.

Цю інформацію комп’ютерна програма порівнює з показаннями життєдіяльності організму хворого – тиск, рівень кисню в крові, дані біохімії крові і т. д. Це допомагає дуже швидко ставити діагноз і навіть визначати, скільки хворий ще зможе протягнути, якщо випадок зовсім важкий.

Використовуючи дані про те, що відбувалося з іншими пацієнтами за минулі роки при схожих симптомах і аналізах, комп’ютер прогнозує розвиток подія для конкретного пацієнта.

Втім, як зауважив Хорнг, лікарі намагаються не використовувати комп’ютер для прогнозу дати смерті, оскільки його основне завдання – допомогти лікарю правильно поставити діагноз. Зокрема, комп’ютер може виявити рідкісні або приховані захворювання, які лікар може не помітити.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button