Людина

Чи шкодить гострий перець чилі здоров’ю

Всім любителям гостренького відомо, на що здатний перець чилі. Причому деякі люди настільки люблять це відчуття печіння, що активно беруть участь в змаганнях з поїдання чилі, на яких намагаються навіть найгостріші види, серед яких Каролінський жнець. До слова, у 2013 році його внесли до книги рекордів Гіннеса як найгостріший перець у світі. Але чи може захоплення такими продуктами завдати шкоди нашому здоров’ю?

За останні кілька років світовий ринок гострих соусів значно виріс. Його обсяг становить близько 2,71 мільярда доларів США і за прогнозами зросте до 4,38 мільярда доларів до 2028 року.

Попри те, що чилі містить ряд корисних речовин, наприклад, хлорофіл і антиоксидант лютеїн, вживання цього перцю в їжу може викликати деякий дискомфорт. Зокрема, нудоту, блювоту, біль в очах, діарею, біль в животі, печію і головні болі.

Ці почуття є звичайною реакцією нашого тіла на гострий продукт. Організм реагує на (капсаїцин, що міститься в чилі) те що міститься в чилі- капсаїцин, який як би «обманює» організм, змушуючи його думати, що він відчуває справжній опік. Тому ми можемо відчувати пітливість і біль, як при вживанні дійсно гарячої їжі.

До речі, цікавий факт. Гостроту перцю можуть відчувати ссавці, але птахи – ні. У зв’язку з цим з’явилася загальноприйнята теорія, згідно з якою рослини навчилися виробляти капсаїцин, щоб захиститися від тварин, але при цьому не відлякувати птахів, які розносять їх насіння.

Але повернемося до перцю чилі й нашої реакції на нього. Попри те, що реального опіку немає, окремі клітини в роті й травній системі можуть реагувати на гострий перець, виділяючи хімічні речовини, які викликають невелике роздратування. Але така реакція зазвичай швидко припиняється, варто прибрати джерело.

Однак існує невеликий взаємозв’язок між споживанням чилі й зниженням когнітивних здібностей. У цьому дослідженні фахівці виявили часте зниження пам’яті у людей, що вживають понад 50 грамів перцю чилі на добу (3,5 столові ложки). Але поки що ці результати не вдалося повторити, щоб стверджувати про їх об’єктивності.

Перець чилі є невіддільною спецією, використовуваної в багатьох кухнях. І є багато переваг в його регулярному вживанні, взяти хоча б наявність у складі чилі антиоксидантів. Крім того, люди, що додають перець чилі в їжу, як правило, споживають менше солі, і ця звичка також сприятливо позначається на здоров’я.

До речі, можливо, ви помічали, що чим частіше ви їсте гостру їжу, тим довше ви можете переносити відчуття печіння від неї. Це відбувається тому, що больові рецептори поступово втрачають свою чутливість при тривалому впливі подразників. Крім того, деякі люди можуть бути менш чутливими до гострої їжі, це визначається їх генетикою.

В цілому, хоча вживання перцю чилі може викликати дискомфорт – іноді навіть тривалий, протягом декількох годин – поки що не виявлено жодної небезпеки від вживання гострого перцю в помірних кількостях.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button