Людина

Вчені озвучили 4 головні причини підвищеної втоми у відпустці

Наукові співробітники Університету в Тілбурзі (Нідерланди) під кураторством вченого Еда Вінгерхоєца провели дослідження і озвучили 4 головні причини підвищеної втомленості у відпустці. В опитуванні взяли участь 1,9 тисячі добровольців різних статей.

Учёные озвучили 4 главные причины повышенной усталости в отпуске

Першою причиною підвищеної втоми у відпустці фахівці назвали так званий «розважальний недуг». Його суть зводиться до того, що людина в останні дні перед відпочинком намагається переробити як можна більше різноманітних завдань, але в підсумку виявляється перевантаженою і захворює від надмірної втоми. «Розважальний недуг» більшою мірою властивий тим, хто займає високі посади і не вміє правильно встановлювати баланс між працею і спокоєм.

Другим фактором, що впливає на втому у відпустці, вчені назвали нестачу сну в робочі дні. Організм намагається надолужити згаяне і заповнити ті сили, які витрачалися ним з резерву. В результаті замість того, щоб зайнятися активним відпочинком, людині не хочеться вилазити з ліжка.

 

Третьою причиною, здатної зіпсувати відпустку, є алкоголь, який підриває здоров’я і виснажує життєві сили. Вживання спиртних напоїв у цей час не принесе людині необхідного їй відпочинку.

Крім того, на підвищену втому у відпустці може впливати такий фактор, як локація. Під час сну на новому місці мозок людини на перших порах залишається в активному режимі, не дозволяючи їй повноцінно висипатися, так як відчуває небезпеку в незнайомій обстановці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button