Технології

Кондиціонери замінить охолоджуюча піна

Група вчених з Німеччини та Китаю створили піну, адаптовану під нові кліматичні умови.

Біла піна зроблена на основі деревини — вона складається з нанокристалів целюлози. Матеріал здатний відбивати сонячне світло, володіє теплоізоляційними властивостями і виділяє поглинене випромінювання назад в атмосферу.

В ході експериментів творці технології нанесли піну на звичайну картонну коробку і залишили її в жаркий сонячний день на вулиці. Через якийсь час вчені виміряли температуру всередині коробки, — виявилося, що в ній на 9,2 °C прохолодніше, ніж зовні.

Коли піна довела свою ефективність, вчені запропонували наносити її на будівлі. Завдяки їй вдасться не тільки заощадити на електроенергії, яка у величезних кількостях витрачається на кондиціонування приміщень, але і в цілому знизити рівень нагріву великих міст.

Команда підрахувала, що розміщення піни на даху і зовнішніх стінах будівлі може знизити потребу в енергії для охолодження в середньому на 35,4%.

Така піна може стати відмінним рішенням для охолодження будинків в жарких країнах, де тривалі хвилі тепла стають нормальним явищем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button