Технології

Розумна губка допоможе дешево і швидко прибрати розливи нафти

Розумна губка допоможе дешево і швидко прибрати розливи нафти та інших маслянистих речовин. Розробка вчених з Північно-Західного університету США описана в журналі Industrial Engineering and Chemical Research.

Розливи нафти надають руйнівний вплив на морське середовище — птахи, що потрапили в розлив, не можуть злетіти й гинуть. Зараз очищення від розливів — складний і дорогий процес, у ході якого використовуються хімічні диспергатори для розщеплення масла на дуже маленькі краплі, а також знежирення маслянистих речовин і поглинання їх дорогими, не придатними для повторного використання сорбентами.

Губка, розроблена вченими, являє собою нанокомпозитне покриття з магнітних наноструктур на вуглецевій основі, яка є олеофобною (притягує нафту), гідрофобною (відштовхує воду) і магнітною.

Нанопориста тривимірна структура нанокомпозиту вибірково взаємодіє з молекулами маслянистої речовини і зв’язується з ними, вловлюючи і зберігаючи їх до тих пір, поки воно не буде видавлено. Магнітні наноструктури наділяють розумну губку двома додатковими функціями: контрольованим рухом в присутності зовнішнього магнітного поля і десорбцією адсорбованих компонентів.

Дослідники відзначають, що покриття, яке являє собою основу розробки, може бути нанесено на будь-яку губку. Воно дозволить губці живити на 30% більше маслянистої речовини, що складає її власну вагу. А після вичавлювання на ній залишається не більше 1% вбраної нафти.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button