Екологія

Албанія заборонила вирубку дерев та інвестує в енергію сонця і вітру

Щоб уникнути екологічної катастрофи, одна з найбідніших країн Європи перейшла до радикальних заходів.

Незаконна вирубка та посухи призвели до пересихання річок і падіння продуктивності місцевих ГЕС, які є головним джерелом енергії в країні. Так Албанія запровадила 10-річний мораторій на вирубку лісів та представила п’ятирічний план розвитку «зеленої» енергетики.

В даний час Албанія задовольняє значну частину своїх потреб в електроенергії за допомогою екологічно чистих гідроелектростанцій. Але через погодні коливання і засухи ККД місцевих ГЕС періодично падає, що змушує країну компенсувати недостачу за рахунок недешевого імпорту.

Ще однією причиною пересихання річок стали незаконні вирубки дерев. Саме це є причиною зникнення лісів в країні. За останні 25 років лісовий покрив Албанії зменшився наполовину: до 1990 році ліси покривали 51% території країни, а тепер — лише 25%. В рік в країні вирубується в середньому 2,5 млн дерев.

Особливу тривогу у екологів викликає зникнення лісів на берегах річок, так як це також підвищує ризик повеней у країні. Від них Албанія страждає в останні роки.

10-річну заборону на вирубку дерев для промислових цілей схвалено албанським парламентом: за це рішення проголосував 101 депутат з 140. Порушники закону можуть отримати до 10 років в’язниці.

Також урядом було розроблено новий план розвитку поновлюваних джерел енергії на найближчі 5 років. Він передбачає додаткові інвестиції в генеруючі потужності, здатні виробляти електрику за рахунок енергії сонця і вітру. Це дозволить скоротити залежність від гідроенергетики.

Даний план передбачає серед іншого реалізацію ряду нових енергетичних проектів, які дозволять створити на території Країни орлів сонячні електростанції на 50 мегават і вітропарки на 30 мегават.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»