Наука

Корейські вчені розробили штучні сенсорні нейрони

Технологія імітує механізм обробки інформації нервовою системою людини. Пристрій отримав назву OTS. Результати дослідження були опубліковані в Nano Letters.

Image by @sciencephotolibrary from Canva

OTS являє собою двополюсний комутаційний пристрій, який підтримує стан високого опору (10-100 МОм). Воно здатне розпізнавати і запускати імпульс, коли вхідний сигнал перевищує певну інтенсивність. Це дуже схоже на дію звичайних нейронів.

У цьому ж дослідженні вчені представили модифікацію описаного вище пристрою-3t-OTS. Воно здатне не тільки реагувати на зовнішні стимули, імітуючи поведінку нейронів, а й аналізувати закономірності серед величезної кількості даних, що надходять в органи чуття.

Дослідницькій групі також вдалося створити штучний пристрій зорових нейронів, що відтворює метод обробки інформації органами чуття людини, шляхом об’єднання 3t-OTS і фотодіода. Крім того, з’єднавши пристрій штучного зорового нейрона зі штучною нейронною мережею, що імітує зоровий центр мозку, система змогла відрізнити інфекції COVID-19 від вірусної пневмонії з точністю близько 86,5% завдяки вивченню зображень рентгенівських знімків грудної клітини.

“Цей пристрій зі штучними сенсорними нейронами є платформною технологією, яка може реалізовувати різні сенсорні нейронні пристрої, такі як зір і дотик, шляхом підключення до існуючих датчиків. Це найважливіший будівельний блок для технології внутрішньосенсорних обчислень”, – сказав Доктор Суюн Лі, директор Центру нейроморфної інженерії.

Принцип роботи пристрою 3T-OTS

Дослідження було проведено на базі Корейського інституту науки і технологій. Вчені сподіваються, що розробка “штучних сенсорних нейронів” стане ключем до практичного використання сенсорних обчислень.

«Розробка внесе великий внесок у вирішення різних соціальних проблем, пов’язаних з життям і безпекою, таких як розробка діагностичної системи медичної візуалізації, яка може діагностувати одночасно з обстеженнями, прогнозування гострих серцевих захворювань за допомогою аналізу часових рядів пульсу і артеріального тиску, а також реалізація екстрасенсорної здатності виявляти вібрації за межами чутної частоти для запобігання аварій при обваленні будинків, землетрусів, цунамі тощо», — уточнив сказав Доктор Суюн Чи, пояснюючи важливість дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button