Наука

Голки, що розчиняються в шкірі: без проколів, синців і без болю

Ніхто не любить уколів, так що вчені розробили безболісні мікроголки, які розчиняються в шкірі і поширюють ліки.

З новим методом ліки будуть вводитися раніше в тіло через ін’єкцію, але мікроголками, які пацієнт не відчує. Голки настільки тонкі, що під шкірою вони ламаються і розчиняються, поступово випускаючи в організм призначену речовину. Хоча система працює не для кожного виду ліків, тонкі голки можуть доставляти ті речовини, які складаються з малих молекул.

Стаття про дослідження опублікована в журналі ChemRxiv, де пояснюється, що голки створені за допомогою 3D-друку і полілактида, розкладного термопластичного матеріалу. Щоб досягти голкоподібної форми, голки після друку хімічно протруюють. Вчені змогли створити мікроголки з наконечником всього з 1 мікрометр, а також ще кілька різновидів подібних інструментів з довжиною в 400-600 мікрометрів. Для порівняння ширина людського еритроцита — близько п’яти мікрометрів.

Звичайно, всі ми знаємо про стандартні підшкірні голки, але вони можуть бути досить болючими, а також залишати потворні синці, якщо укол поставлено неправильно. Нові мікроголки вирішують всі ці проблеми одночасно: вони не тільки роблять ін’єкції безболісними, але і ставити такі уколи може кожен. При цьому голки не відправляються в сміття, а повністю розчиняються, вирішуючи ще й проблему з відходами.

Є один нюанс: звичайні голки дешеві, тоді як для мікроголок потрібне дороге обладнання для фотолітографії. Тим не менш, результати надихають. Отримані голки протестували на параплівці і свинячій шкірі і вони спокійно і проткнули шкіру, і розчинилися у відповідності з планом.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button