Здоров'я

Корисні бактерії стають на захист людини проти ВІЛ

Вчені університету Техас стверджують, що бактерії здатні тримати під контролем ВІЛ. Науковці знайшли корисні бактерії, які запобігають зараженню жінок ВІЛ та іншими захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

bakterii_450

Бактерії знайшли після того, як вчені виростили клітини стінки піхви в лабораторних умовах. Фахівці перевірили, яким чином різні бактерії впливали на клітини. Відомо, що статеве здоров’я залежить від мікрофлори, яка мешкає в піхві. В ідеалі там мають бути корисні бактерії, що харчуються продуктами, виробленими клітинами піхви.

Читайте також: Люди набирають вагу через холод і бактерій, які захищають організм

Ці бактерії створюють фізичний і хімічний бар’єр між піхвою, бактеріями – патогенами і вірусами. Зокрема, деякі бактерії здатні змінювати те, як ВІЛ заражає людину і розмножується в тілі. Наприклад, шкідливі бактерії, пов’язані з бактеріальним вагінозом, зменшують противірусну активність одного з найпоширеніших ліків проти ВІЛ. А ось стінки піхви, заселені корисними бактеріями, при наявності противірусного препарату виробляли значно менше ВІЛ, ніж при використанні одних лише ліків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button