Здоров'я

Пухлини головного мозку зустрічаються в будь-якому віці незалежно від статі

Пухлина головного мозку виникає з-за аномального росту клітин, які розмножуються неконтрольованим чином. Пухлини класифікуються в залежності від їх агресивності, причому новоутворення більш низького ступеня часто бувають доброякісними, а пухлини більш високого ступеня – злоякісні.

Коли нормальні клітини старіють або пошкоджуються, вони або піддаються запрограмованій загибелі (апоптозу), або “ремонтують”. Однак в клітинній ДНК можуть відбуватися мутації, які порушують ці регуляторні процеси, а клітини, які зазвичай вмирають, продовжують виживати і розмножуватися, даючи більше клітин, які містять аномальну ДНК. Зрештою, ці нагромадження клітин утворюють масу, звану пухлиною.

Типи пухлин головного мозку

Пухлини головного мозку зустрічаються в будь-якому віці незалежно від статі. Новоутворення можуть бути первинними, і в цьому випадку вони виникають в головному мозку. Вторинні пухлини поширюються в мозок від раку в інших частинах тіла. Пухлини низького ступеня (1-ої або 2-го ступеня) зазвичай являють собою повільно зростальні маси, які навряд чи будуть поширюватися. Ці пухлини класифікуються як доброякісні, тому що вони зазвичай залишаються обмеженими місцем походження і не проникають в інші частини тіла.

На відміну від доброякісних злоякісні пухлини головного мозку можуть поширюватися на інші тканини. Зазвичай злоякісні пухлини є вторинними, які утворилися в результаті поширення раку. Первинні злоякісні пухлини, як правило, мають високий ступінь (рівень 3 або 4), агресивні форми раку, які швидко ростуть. Ці пухлини потребують термінового лікування, щоб запобігти їх проникненню в інші області мозку або спинного мозку.

Симптоми раку головного мозку

Симптоми пухлини залежать від її типу, розміру і розташування. Спочатку пухлини можуть не викликати ніяких симптомів, але в підсумку вони можуть стати такими великими, щоб чинити тиск на частини мозку і викликати головні болі, судоми або перешкоджати нормальній роботі частині мозку.

Лікування раку головного мозку

Лікування пухлини головного мозку залежить від її розмірів і розташування. Хоча доброякісні новоутворення мають тенденцію поширюватися, вони можуть викликати пошкодження, давлячи на ділянки мозку, якщо їх не лікувати на ранній стадії. Пухлини 1-го ступеня часто піддаються хірургічному видаленню. Однак пухлини 2-го ступеня часто розростаються і мутують.

Первинна злоякісна пухлина вимагає термінового лікування, щоб запобігти її поширенню та пошкодженню інших частин мозку і тіла. Лікування може включати хірургічне втручання, променеву терапію і хіміотерапія. Однак ці пухлини часто мають рецидивний характер і повертаються знову. Для пацієнтів із вторинними пухлинами головного мозку, викликаними метастазуючим раком, лікування спрямоване на полегшення симптомів, продовження виживання і покращення якості життя.

Фото: elaph.com

Натхнення: www.medpulse.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button